ЛНУ імені Тараса Шевченка 103 роки!

Відбулися урочистості з нагоди 103-ї річниці з дня заснування ЛНУ  імені Тараса Шевченка.

01.03.2024 року відбулися урочистості з нагоди 103-ї річниці з дня заснування Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», які розпочалися із святкового засіданні вченої ради.

На заході були присутні: голова вченої ради – Віталій КУРИЛО, ректорка університету – Олена КАРАМАН, голова Первинної профспілкової організації Володимир МОРОЗ, проректори, директоринавчально-наукових інститутів, директори відокремлених структурних підрозділів, начальники і завідувачі відділів, науково-педагогічні працівники, здобувачі вищої освіти, голова наглядової ради, заступник керівника Офісу Президента України Олексій ДНІПРОВ, а також почесні гості: Лубенський міський голова – Олександр ГРИЦАЄНКО,  начальник Лубенської районної військової адміністрації – Сергій СІРЯЧЕНКО, голова Лубенської районної ради – Тетяна Качаненко, полковник Збройних сил України, Почесний доктор ЛНУ імені Тараса Шевченка – Дмитро КРИВОБОК, полковник Збройних сил України – Олександр ЛАБЕНОК, голова Луганської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України – Сергій СЕВРЮК, голова Лубенської районної організації профспілки працівників освіти і науки України – Людмила Грицаєнко та інші почесні представники влади Лубенської громади та району.

Урочисте засідання вченої ради  Луганського  національного університету імені Тараса Шевченка провів  голова  вченої ради, перший проректор, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор Віталій КУРИЛО, на якому присутні заслухали його доповідь та доповідь ректорки університету, доктора педагогічних наук, професора Олени КАРАМАН, в яких прозвучала інформація про історичне минуле та сьогодення навчального закладу, про великі втрати і нові здобутки.

У часи війни, коли небезпека та невизначеність охоплюють кожен аспект нашого життя, університет стає не лише місцем навчання, але й важливим центром єднання, символом надії та стійкості. Цілеспрямованість Університету знаходить відгук і підтримку громадськості, тому приємно було чути теплі слова почесних гостей, друзів, які прийшли, щоб привітати, підтримати і зміцнити віру в те, що наші спільні мрії, плани, співдружність та співпраця стануть реальністю.

У цей важкий період університет став бастіоном стійкості вчених, педагогів науковців, студентів які об’єднали свої зусилля, щоб вистояти у війні. Шевченківці із сильним бойовим духом, взяли до рук зброю і стали на захист своєї землі з перших днів великого вторгнення рашистів. Найкращі віддали своє життя, але їхні мрії, їхні ідеали, віра і відданість живуть в кожному серці, що б’ється за вільну Україну. Пам’ять про тих, хто не лише мріяв про наше майбутнє, але й віддав своє життя за нього, за незалежність нашої держави вшанували хвилиною мовчання та словами вдячності за те, що в найтяжчій і найтрагічніший для нашої України час вони надають нам можливість вчитися та працювати. Спільна пам’ять про героїв стала вогнем Перемоги, який горить у серці кожного шевченківця!

В цей урочистий день відбулося багато нагороджень Грамотами від Виконавчого комітету Лубенської міської ради, Лубенської районної військової адміністрації, ЦК  профспілки працівників освіти і науки України та Грамотами Університету. Та все ж окремо хочеться відзначити нагородження за сумлінне навчання, наукові досягнення, активну участь у громадському житті, особистий внесок у становлення позитивного іміджу та з нагоди відзначення 103-ї річниці від дня заснування Луганського національного університету імені Тараса Шевченка і присвоєння почесного звання «Найкращий студент ЛНУ імені Тараса Шевченка – 2024 року»   Кирилу ІВАНОВУ, здобувачу вищої освіти 1 курсу другого (магістерського) рівня, спеціальності  «Середня освіта» освітньої програми «Фізична культура» навчально-наукового інституту охорони здоров’я і спорту. Вітаємо і пишаємось нашим студентом!

Фінальним акордом урочистостей до Дня університету стала подія вручення дипломів Магістра – це момент, коли роки наполегливої праці, пошуку знань і самовдосконалення отримують свою винагороду. Дипломи магістра вручали голова вченої ради університету, перший проректор Віталій КУРИЛО та ректорка Луганського національного університету  імені Тараса Шевченка Олена КАРАМАН.

Для вручення диплома магістра також було запрошено людину, яка втілює в собі найкращі якості шевченківців: силу, талант та відданість. Це випускник університету, який мріє, щоб у майбутньому діти жили у вільній та незалежній Україні, і не тільки мріє, а зі зброєю в руках відвойовує це майбутнє, він військовослужбовець, він упевнений, що після перемоги українці відбудують все, що зруйнували російські ракети. “Ми однозначно будемо це робити під пісню, тому що вона торкає душу, і тоді працюється легше» – так стверджує випускник навчально-наукового інституту педагогіки і психологіїЛНУ імені Тараса Шевченка, сержант, командир взводу 28-ї окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу,  з позивним «Артист» і суперфіналіст “Голосу країни-2023” Юрій ГОРОДЕЦЬКИЙ.

Луганський національний університет імені Тараса Шевченка пишається кожним своїм здобувачем освіти і вірить, що всі вони здатні на великі звершення. Кожен зі студентів є частиною великої шевченківської родини, яка розсіяна по всьому світу, щоб робити його кращим.

На завершення урочистих подій пролунав Гімн університету у виконанні його талановитих здобувачів освіти.

Вітаємо ще раз велику родину зі 103-ю річницею Луганського національного університету імені Тараса Шевченка!

Попереду багато справ, тож бажаємо всім успіхів, впевнених кроків до здійснення мрій! Наближаємо перемогу разом!!!

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка