Вітальне звернення

Вітальне звернення ректорки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олени Караман до учасників пленарного засідання ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції.

ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Наука і освіта в глобальному та національному вимірах: виклики, загрози, перспективи розвитку» проходила 23 лютого 2024 року в сесійній залі Лубенської міської ради.

«Вельмишановні науковці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка і освітяни Лубенщини!

Надзвичайно приємно сьогодні розпочинати це свято – свято освіти і науки! 300 учасників зібрала за два дні наша конференція. Це учасники із закладів освіти різного рівня, як України так і Європи.

22 лютого в онлайн режимі відбувся перший день  ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції, на якому виступили десятки освітян і науковців. Сьогодні одинадцять доповідей науковців Луганського національного університету імені Тараса Шевченка і освітян Лубенщини. Ми випустили за результатами конференції збірник наукових тез, два номери науково-методичного альманаху «Плекаємо особистість» і це свідчення того, що освітяни і науковці незважаючи на війну, як ніколи, єдині і вже є переможцями на освітньому і науковому фронті.

Мені надзвичайно приємно бачити вже знайомі і рідні обличчя людей, які постійно прагнуть до розвитку і розвивають все навкруги, плекають високоосвічену особистість, духовно і морально розвинену на кращих національних і європейських традиціях.

Шановні друзі, Ви справжня гордість української нації! Ви еліта освітня і наукова, яка уособлює в собі незламність України, віру в перемогу і прогресивний розвиток суспільства після перемоги.

Ваша щоденна праця – це справжній подвиг, а той досвід, який був узагальнений у науково-методичному альманасі, це скарб, це кладець педагогічної практики, яку ще ніхто і ніколи не проходив  в цьому світі: ні ми – представники вищої школи, ні наші сучасні студенти педагогічних спеціальностей.  Ви є провідниками, першопрохідцями: і ідей Нової української школи, і нових освітніх стандартів, і нової мережі закладів освіти.

Я дуже пишаюсь тим, що ми сьогодні всі разом зібрались саме в такому форматі. Коли я подумки повертаюсь до початку повномасштабного вторгнення росії, то іншого шляху для себе і для університету не обрала б – саме Лубенська територіальна громада. Ми дуже вдячні місцевому керівництву і Вам, шановні освітяни, за підтримку Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Бажаю всім плідної роботи, успіхів, досягнень і перемоги на всіх рівнях!»