Інтерв’ю професорки Катерини Глуховцевої

Професорка Катерина Глуховцева: «Я прихильник вільного, природного розвитку української мови»

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. З нагоди свята «Сєвєродонецьк онлайн» запросив до розмови докторку філологічних наук, професорку кафедри української мови  навчально-наукового інституту філології  і журналістики Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Катерину Глуховцеву.

Професор Катерина Глуховцева очолює наукову школу «Новітні тенденції в сучасному лінгвістичному і лінгводидактичному дискурсі». Вона є автором понад 300 наукових праць (монографії, статті, словники), присвячених вивченню української діалектної мови, методики дослідження й опису динаміки українських діалектів, зокрема проблеми функціонування сучасних східнослобожанських говірок. Під керівництвом Катерини Глуховцевої захищено 6 кандидатських дисертацій зі спеціальності 035 «Філологія».

Понад сто років кафедра української мови НН ІФЖ готує професійні кадри для освітніх закладів. З її стін вийшли відомі луганські вчителі й науковці, просвітяни, письменники й журналісти, державні службовці і громадські діячі.

Викладацький та науковий досвід самої Катерини Дмитрівни теж солідний. На її очах формувалася нова країна та змінювалося ставлення людей і держави до української мови. Про це, а також про «мовне питання», відродження української мовної ідентичності після деокупації  Луганщини  Глуховцева Катерина Дмитрівна розповіла в інтерв’ю для каналу  «Сєвєродонецьк онлайн», яке ви можете переглянути за посиланням https://sd.ua/news/24056 .

Нагадаємо, що відмінниця освіти України, почесний професор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, лауреат Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка  Катерина Глуховцева також стала стипендіатом Кабінету Міністрів України за видатні заслуги у сфері вищої освіти.

Пишаємося Катериною Дмитрівною і бажаємо невичерпного натхнення на шляху до втілення нових ідей у царині науки та освіти. Нехай її багаторічний досвід і надалі буде служити на благо України та Університету!

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка