Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Зустріч з лубенським краєзнавцем

Бібліотекою університету проведено зустріч з краєзнавцем Сергієм Шевцовим.

19 лютого бібліотекою Луганського національного університету імені Тараса Шевченка було проведено зустріч з краєзнавцем Сергієм Шевцовим на тему  «Історія та сьогодення Лубенського єпархіального жіночого училища», яка була присвячена 103 річниці університету. 

Студентів ознайомили з історією будівництва єпархіального училища, яке є окрасою міста Лубни. Від краєзнавця здобувачі освіти дізналися, що в1902 році ХІІ єпархіальний з’їзд духовенства вирішив відкрити в м.Лубни єпархіальне училище і з 1907 року воно було відкрито. Училище відкривалось, головним чином, для безкоштовної освіти дочок православного духовенства. Але за певну плату в них навчалися й представниці інших верств населення. Навчальний курс наближувався до курсу жіночої гімназії. Але чи не найголовніше завдання цього училища була підготовка освічених дружин священнослужителів. Викладалися: Закон Божий, російська мова, математика, географія, загальна та російська історія, педагогіка, чистописання, церковні співи, рукоділля і домашнє господарство, музика (навчали грі на роялі та скрипці).

Сам проєкт будівлі був створений відомим архітектором, академіком архітектури Олексієм Бекетовим коштом свічкового заводу єпархії.

Для підготовки учителів-предметників найбільш масової тоді семирічної загальноосвітньої школи були створені учительські інститути із скороченим терміном навчання (2,5-3 роки), які давали незакінчену вищу освіту. А у 1920 р. було відкрито Лубенський учительський інститут, де готували вчителів фізики, математики та інших природознавчих дисциплін.           

З 1932 р. по 1941 р. – у будівлі знаходився Лубенський державний педагогічний інститут.

Під час фашистської окупації в приміщенні було розміщено пересильний табір для військовополонених червоноармійців, 19,5 тисяч з них було розстріляно в Лубнах. У 1985 р. їх пам’ять було увічнено встановленням пам’ятного знаку біля видатної будівлі.

Такі цікаві факти дізналися здобувачі освіти від місцевого краєзнавця Сергія Шевцова, якому всі були дуже вдячні за проведений історичний екскурс.

Нині тут розташовано переміщений з зони бойових дій Луганський національний університет імені Тараса Шевченка з керівництвом та частиною структурних підрозділів, а також гімназія імені Василя Барки Лубенської міської ради. Також у цьому приміщенні навчаються студенти Лубенського медичного училища, проводяться репетиції художніх колективів міста та заняття гуртків станції юних техніків і натуралістів.

Велична споруда вже давно чекає свого оновлення, адже своєю монументальністю, своєрідністю архітектурних форм вона надає місту особливої вишуканості, шляхетності, робить його загальний портрет справді неповторним.

 

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024