Конференція з алгебри в Болгарському університеті «Неофіт Рильський»

Доктори фізико-математичних наук Анатолій Жучок та Юрій Жучок представили наш університет на Міжнародній науковій конференції з алгебри в університеті «Неофіт Рильський», м. Благоєвград, Болгарія.

З 8 по 11 лютого в університетському центрі «Бачіново» в режимі офлайн проходила 104 Міжнародна наукова конференція з алгебри (AAA104), організована кафедрою математики природничо-математичного факультету Південно-західного університету «Неофіт Рильський». У форумі взяли участь понад 80 видатних вчених-алгебраїстів, докторантів та молодих дослідників з 15 країн та чотирьох континентів.

Серія наукових конференцій “AAA ‒ Arbeitstagung Allgemeine Algebra ‒ Workshops on General Algebra” заснована в 1971 році в м. Дармштадт, Німеччина. З тих пір вона регулярно проводилась у Німеччині, Австрії, Чехії, Польщі, Сербії, Швейцарії, Угорщині, Словаччині, Фінляндії, Люксембурзі, Італії та Естонії. У 2024 році вона вперше відбуласьу Болгарії.

Робота конференції розпочалася з пленарних доповідей. Власні дослідження представили академік Веселін Дренський з Болгарської академії наук, професор Віктор Фернандес з Нового Лісабонського університету (Португалія), професор Хайрула Аяк з університету Чукурова в Адані (Туреччина), професор Драган Машулович з Новосадського університету (Сербія) та професор Ерко Лехтонен з університету Халіфа в Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати).

Наш університет представили двоє професорів, докторів фізико-математичних наук Анатолій Жучок та Юрій Жучок. Ученими-математиками було презентовано доповіді з сучасної алгебри за темами  «Про вільні строгі n-кратні напівгрупи» та, відповідно, «Про досконалість многовиду тріоїдів» у рамках виконання їх науково-дослідних проєктів.

Особливу увагу на конференції було зосереджено на актуальних питаннях універсальної алгебри, теорії напівгруп, теорії груп, теорії клонів, теорії решіток тощо. Сподіваємось, що обмін новими ідеями надасть поштовх для отримання подальших наукових результатів.

Щиро бажаємо нашим колегам-математикам великого натхнення та подальших творчих успіхів!

За матеріалами навчально-наукового інституту
математики та інформаційних технологій