Покращення знань з академічної доброчесності

Здобувачі НН ІПАН покращили свої знання з академічної доброчесності завдяки лекції «Академічна доброчесність в закладах вищої освіти».

З метою популяризації принципів академічної доброчесності в освітньому процесі навчально-науковим інститутом природничих і аграрних наук організовано зустріч здобувачів та викладачів з провідним бібліотекарем ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» Оксаною ШЕВЧИК. Під час зустрічі здобувачі дізналися про принципи академічної доброчесності, процедури та нормативну документацію, якими керуються всі учасники освітнього процесу в нашому університеті.

Основним документом, яким керуються учасники освітнього процесу є Положення про академічну доброчесність учасників освітнього процесу ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка». Було акцентовано увагу на етичні принципи та цінності, академічну відповідальність всіх учасників освітнього процесу; різновиди порушень академічної доброчесності (академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, хабарництво, необ’єктивне оцінювання).

Учасників зустрічі особливо зацікавили практичні поради про те, як на практиці уникнути плагіату та стратегії уникнення плагіату. Пані Оксана детально розповіла, на конкретних прикладах, як використовувати цитування, перефразування, узагальнення та посилання. Крім того, здобувачі дізналися про програмне забезпечення за допомогою якого можна самостійно перевірити свої тексти на наявність запозичень з інших авторських текстів та основні види порушень авторського права.

Також одним із одним із аспектів зустрічі було ознайомлення здобувачів з роботою університетського репозиторію, який забезпечує вільний доступ до освітніх матеріалів і результатів наукових досліджень учених університету. Під час зустрічі здобувачі мали можливість задавати питання та обговорювати важливі аспекти академічної доброчесності. Учасники зустрічі висловили свою зацікавленість у подальших семінарах, тренінгах та розширених знаннях з цієї теми.

Дякуємо пані Оксані за інформативну та цікаву лекцію!

За інформацією навчально-наукового інституту
природничих і аграрних наук