Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Підсумкова атестація

Відбулася підсумкова атестація здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.01 «Середня освіта. Українська мова і література».

З 18 до 24 січня 2024 р. у навчально-науковому інституті філології і журналістики Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» відбулася підсумкова атестація випускників.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти за освітніми програмами «Українська мова і література», «Українська мова і література. Мова і література (англійська)» денної та заочної форм навчання складали комплексний іспит з фахових дисциплін і захищали кваліфікаційні роботи.

Головою екзаменаційної комісії було затверджено Світлану Ленську – доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

У складі комісії працювали доктор філологічних наук, доцент, в. о. завідувача кафедри української та зарубіжної літератури Ольга Крижановська, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Лариса Колесникова, кандидат філологічних наук, доцент, в. о. завідувача кафедри романо-германської філології Наіля Хайруліна.

На підсумкову атестацію здобувачів були запрошені стейкголдери: Поліна Василега – заступник директора з навчально-виховної роботи, учитель української мови і літератури Лисичанського ліцею № 17 Сєвєродонецького р-ну Луганської області та Світлана Оцевік – учитель-методист вищої категорії Чернеччинського ліцею (опорний заклад освіти) Чернеччинської сільської ради Охтирського району Сумської області.

Така співпраця із зовнішніми стейкголдерами сприяє сконцентрованій роботі, що спрямована на вдосконалення підготовки майбутніх фахівців та на позитивну динаміку показників якості вищої освіти.

Під час комплексного іспиту з фахових дисциплін здобувачі освіти продемонстрували обізнаність з нормативно-правовою базою, теоретико-практичними засадами мовно-літературної освіти. Магістранти довели, що вправно орієнтуються в традиційних і новітніх наукових та освітніх парадигмах, використовують способи планування й організації мовно-літературного освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти та володіють методикою підготовки й використання сучасного навчально-методичного забезпечення.

Під час захисту кваліфікаційних робіт здобувачі освіти презентували результати наукових досліджень відповідно до стандартів наукової діяльності та правил академічної доброчесності; виявили здатність до пошуку, опрацювання та аналізу інформації в обраній галузі, до використання сучасних друкованих джерел та інформаційно-комунікаційних технологій у професійній освітньо-науковій діяльності.

Голова екзаменаційної комісії Світлана Ленська відзначила актуальність обраних тем, які відповідають не лише сучасним запитам освіти, але й суспільства загалом. Професорка акцентувала увагу на значній кількості апробацій результатів наукових досліджень, що свідчить про сформований науковий потенціал здобувачів освіти.

Зичимо нашим випускникам миру, переможного настрою, творчих злетів, креативності, мудрих рішень і душевного тепла в радісній та вільній Україні.

 

Кафедра української мови

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024