Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Розмовний практикум з носієм японської мови

Для здобувачів освітньої програми «Мова та література (японська, англійська)» відбувся розмовний практикум з носієм японської мови. 

Наприкінці грудня 2023 року відбувся розмовний практикум для здобувачів освітньої програми «Мова та література (японська, англійська)» з Такаші Ітозавою, громадянином Японії, першим  викладачем  японської мови в нашому університеті. Саме завдяки йому у далекому 2000 році наш навчальний заклад зміг розпочати викладання японської мови в Луганському державному педагогічному університету. Такаші Ітозава викладав мову декілька років і докладав багато зусиль для запрошення висококваліфікованих викладачів з Японії.

У рамках розмовного практикуму здобувачі освіти отримали можливість попрактикуватися в усному спілкуванні та покращити свої навички сприйняття живої японської мови на слух. Практикум було організовано у форматі групового заняття і складався з різних аспектів, що сприяють удосконаленню японської мови та розмовної практики.

Такаші Ітозава поспілкувався з кожним учасником зустрічі. Всі присутні здобувачі розповідали про себе японською мовою та охоче відповідали на запитання Такаші. Далі Такаші розповів про особливості японського свята Сіті-го-сан (七五三).Це свято повністю присвячене дітям, його назву можна дослівно перекласти як «сім-п’ять-три», діти саме цих віків, одягнувши спеціально зшиті для цього свята кімоно (хаорі і хакама), відвідують зі своїми батьками храми. Історично вважається, що немовля після трьох років стає дитиною та  отримує дозвіл відрощувати волосся. Наступний рубіж ‒ п’ять років у хлопчиків, коли вони можуть з’явитися в громадських місцях у хаорі, і сім років у дівчаток, яке відзначається тим, що їм вперше кімоно підв’язується спеціальним поясом який називається обі.

Не оминули також увагою традиції святкування Нового року та Різдва у Японії і Такаші залюбки відповідав на запитання учасників зустрічі. Практикум  відбувався у позитивній атмосфері,  під час проведення панували посмішки, гумор та жваві обговорення.

Здобувачі освіти та всі викладачі факультету іноземних мов вдячні пану Такаші за чудове та цікаве  спілкування. 

 

Інформаційний центр навчально-наукового
інституту філології і журналістики

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024