Світла пам’ять

Світла пам’ять нашому колезі і наставнику В. Ткаченку

Керівництво, колектив викладачів і студентів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка були приголомшливі й глибоко засмучені звісткою про ухід з життя багаторічного директора Щастинського професійного ліцею автомобільного транспорту, керівника Щастинського відділення ВП «Регіональний центр професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Верховного Отамана Академії козацтва, Польового гетьмана в зоні ООС, козацького генерала Ткаченка Віктора Миколайовича.

Ми висловлюємо щире співчуття колективу університету, РЦПО, членам родини, друзям через втрату великої Людини, Особистості, Громадянина, Професіонала, що присвятила все своє життя служінню Україні та професійній освіті.

Ткаченко Віктор Миколайович у 1976 році закінчив Рубіжанський індустріально-педагогічний технікум за спеціальністю «Технік-будівельник, майстер виробничого навчання». У 1983 році закінчив Ворошиловградський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «Інженер-будівельник».

З 1967 року по 1969 рік служив у Прикарпатському військовому окрузі на посаді старшого майстра електромеханіка. У 1973 році – обліковець полеводчеської бригади у зерносовхозі «Айдар» Новоайдарського району. З 1973 р. по 1979 р.– заступник директора ПТУ №50 м. Щастя.

З 1986 року – директор ВП Щастинський професійний ліцей автомобільного транспорту ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», яке згодом стало Щастинським відділенням ВП «Регіональний центр професійної освіти ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Ткаченко В.М. відкрив перший в Україні спортивно-технічний клуб на базі закладу освіти у 1987 р. та дитячу спортивну футбольну школу «Юність» на базі професії «Слюсар з ремонту автомобілів» у 2002 р. При закладі освіти сформував полк «Щастя-Січ» Українського козацтва у 2006 році.

За сумлінну працю, високий професіоналізм та якісну підготовку фахівців Ткаченко В. М. у 2012 році отримав Подяку університету, нагороджений Почесною грамотою Університету у 2014 р., Почесною грамотою Департаменту освіти і науки України Луганської обласної державної адміністрації у 2015 р., Грамотою Верховної Ради України у 2016 році; грамотою Розвідувального управління командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України – за значний внесок у розвиток українського козацтва у 2012 р., грамотою Командувачем Військово-Морських Сил Збройних сил України – за визнання заслуг в утвердженні і розвитку традицій українського козацтва у 2013 р.

04 травня 2014 р. Віктор Миколайович сформував на базі Академії козацтва Луганської області окремий батальйон міліції особливого призначення. 06 травня 2014 р. батальйон у повному складі увійшов у 24-й окремий штурмовий батальйон сухопутних військ Збройних Сил України. Особисто брав участь в ніч з 13 на 14 червня 2014 р. у визволенні від бойовиків м. Щастя Луганської області. Під час звільнення м. Щастя було ліквідовано 58 бойовиків.

За проявлений героїзм і мужність при звільненні Луганщини від бойовиків був нагороджений іменним годинником Міністра оборони України начальника групи охорони в/ч В0624 (Наказ №140 від 01.10.2014). Учасник бойових дій 2014-2015 рр.

З 2013 року є почесним громадянином м. Щастя, і до останньої миті життя робив все для його звільнення Луганщини від рашистських загарбників, мріяв особисто встановити державний прапор над українськими містами Щастя і Луганськ.

Ми твердо переконані: Перемога буде за нами! В пам’ять про Віктора Миколайовича! З вірою в майбутнє України!

Колектив ЛНУ імені Тараса Шевченка