Участь у онлайн-семінарі

Доцентка кафедри журналістики стала учасницею онлайн-семінару «Конвергентний ньюзрум. Як працює редакція сучасного ТБ: ефір, сайт, соцмережі, YouTube».

12 грудня доцентка кафедри журналістики Оксана Корчагіна стала учасницею онлайн-семінару про роботу конвергентного ньюзруму інформаційного телеканалу: «Конвергентний ньюзрум. Як працює редакція сучасного ТБ: ефір, сайт, соцмережі, YouTube».

Захід був організований Академією викладачів журналістики – це проєкт Українського інституту медіа та комунікації, спрямований на покращення якості української журналістської освіти.

Тренером заходу виступив відомий журналіст Сергей Руденко – автор і ведучий програми «Вердикт» на телеканалі Еспресо.

З інтенсифікацією темпів технологічного розвитку набуває обертів і швидкість трансформації журналістського середовища. Сучасному споживачеві не достатньо обмежуватися отриманням інформації від певного джерела. Сьогодні інформаційний ранок розпочинається з перегляду стрічки новин в Інтернеті. Журналісти  відреагували на зростання попиту аудиторії бо з’явилася потреба в створенні конвергентної моделі ньюзруму. Основна ідея конвергенції полягає в створенні контенту для всіх видів ЗМІ та управлінні цим потоком із єдиного центру.

Під час проведення онлайн-семінару Сергей Руденко поділився досвідом побудови конвергентного ньюзруму на телеканалі Еспресо ТV. Журналіст наголосив, що конвергентний ньюзрум – інноваційна концепція, яка об’єднує різні види ЗМІ в єдиний інформаційний простір. Цей явище визначається не лише зростанням технічних можливостей, а й зміною сприйняття аудиторією медійного контенту. Сергей Руденко розповів, що виникнення конвергентного ньюзруму було обумовлене підвищенням рівня інтерактивності, оскільки у споживачів медіа з’явилися потреба та бажання власноруч створювати контент. Таким чином, сьогодні на веб-сайті телеканалу Еспресо кожен  може не лише ділитися зі світом своїми враженнями від отриманої інформації, а й  ставати співавтором контенту.

Також учасники онлайн-семінару дізналися про позитиви конвергентного ньюзруму у порівнянні із іншими моделями організації  праці журналістів та редакторів. Завдяки конвергенції для медіа відкриваються нові горизонти для поширення інформації. Така перспектива і цікава, і важлива для іміджу і медіа, і його працівників. З позиції звичайного журналіста конвергентний ньюзрум – це чудовий вишкіл, бо у такому середовищі журналіст вчиться бути мобільним.

Сергей Руденко не лише розповів про нові можливості у роботі мультимедійних редакцій, а й із задоволенням відповідав на питання учасників семінару.

Хочемо зазначити, що подібні заходи дають можливість викладачам бути поінформованими про сучасні тенденції в розвитку світової та вітчизняної журналістики та застосовувати набуті знання у роботі з студентами та магістрантами спеціальності журналістика!

Кафедра журналістики