Всеукраїнський національний тиждень читання в НН ІПП

Цими днями в Україні проходить третій всеукраїнський Національний тиждень читання.

Мета цієї ініціативи ‒ привернення уваги до українських книжок у бібліотечних фондах країни, формування компетентних читачів, активізація читацької діяльності, читацький і особистісний саморозвиток.

Для студентів і викладачів НН ІПП, які активно долучилися до цієї акції, українська книжка – не лише цікавий контент, а й життєвий досвід сучасності, яскрава сторінка навчального життя, крок до професійного й наукового зростання.

Цьогоріч здобувачі освіти НН ІПП, які навчаються за бакалаврським рівнем освітніх програм «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», опановують освітній компонент вільного вибору «Ефективне читання», що має на меті ознайомити з основними складниками ефективного читання (швидке, правильне, виразне, критичне, аналітичне, усвідомлене), системою технік і прийомів, що використовують для повного й глибокого засвоєння інформації, виробити уміння працювати з текстами різних стилів. Освітній компонент актуалізує проблему читацької грамотності здобувача освіти, його уміння сприймати значний масив текстової інформації з різних джерел, осмислювати й аналізувати її, потребу володіння високим рівнем читацького уміння, пошуку, відбору, тлумачення, інтегрування й оцінювання інформації. Його вагомість посилюється прийняттям в Україні Стратегії розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія», що зумовлена необхідністю кардинальних змін у підходах до промоції читання як усвідомлено обраної дозвіллєвої, освітньої практики та практики саморозвитку ‒ для всебічного та гармонійного розвитку особистості, зокрема критичного мислення та освітнього рівня, що відповідатиме європейським освітнім та іншим нормам.

У процесі роботи здобувачі освіти мають можливість підвищити власний рівень читацької грамотності, а також запровадити набуті знання й навички в практику дошкільних закладів і закладів загальної середньої освіти (початкова школа).

Окрема сторінка роботи – сімейне читання, популяризація дитячої книжки під час практики в школах і закладах дошкільної освіти.

Освітні заходи, що традиційно організовуються в НН ІПП (різдвяні читання, круглі столи, презентації творчості сучасних авторів книг для дітей, літературні батли, творчі конкурси) посилюють інтерес до української книжки, сприяють її визнанню.

Колектив навчально-наукового інституту педагогіки і психології щиро вітає всіх українців із знаменною подією! Бажаємо усім читачам натхнення, насолоди й задоволення  від читання!

За інформацією НН ПП