Гостьова лекція з мінної безпеки

22 листопада відбулася гостьова онлайн-лекція з мінної безпеки від Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України.

На лекції були присутні директори та здобувачі освіти Навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту, НН інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, НН інституту публічного управління, адміністрування та післядипломної освіти. На зустріч також були запрошені співробітники відділу маркетингу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Модератором заходу був директор НН ІФВіС Олександр ДУБОВОЙ.

Провели гостьову онлайн-лекцію з мінної безпеки начальник навчального пункту, лейтенант служби цивільного захисту в Луганській області Володимир Олександрович САВОСТЬЯНОВ та фахівець відділення організації піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України Юлія СЕРГЄЄВА.

Після жорстокого повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Україна є країною з найбільшим забрудненням від мін та вибухонебезпечних предметів (ВНП) у світі. Через це різко зросла небезпека травмування і загибелі дорослих та дітей внаслідок неправильного поводження з боєприпасами та ВНП, що залишились на територіях проведення бойових дій, після численних обстрілів різних регіонів України, в де окупованих містах та селах як страшні «подарунки» від жорстокого і підступного ворога, а також потрапили до неконтрольованого обігу по території всієї країни, тому проведення таких лекцій актуальне і необхідне. Їх мета – підняти рівень поінформованості щодо ризиків від мін та вибухонебезпечних предметів і формування навичок безпечної поведінки.

Фахівець з піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Юлія СЕРГЄЄВА пояснила, що таке мінна безпека, як позначаються міни і показала на стенді, як вони виглядають, розповіла про мінні пастки і як їх уникнути, про наслідки від вибухонебезпечних предметів та якими вони бувають.

Начальник навчального пункту лейтенант Володимир САВОСТЬЯНОВ наголосив, що детонація вибухонебезпечних предметів може статися навіть від найменшого зовнішнього впливу: удар, тертя, струс, нагрівання, включеного телефону тощо, тому знання заходів безпеки допоможе уникнути загрози і врятувати життя. Адже основною причиною нещасних випадків є грубе порушення елементарних правил безпеки: спроби взяти в руки, пересунути, або розібрати предмет, биття по ньому, кидання у відкритий вогонь, або у воду, тож у зв’язку з реаліями сьогодення, правила мінної безпеки повинен знати кожен.

Під кінець навчально-пізнавальної лекції присутні вже розуміли, що категорично забороняється, а що потрібно робити у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, після чого щиро подякували фахівцям за отримані необхідні знання з мінної безпеки.

Завершився захід нагородженням здобувачів вищої освіти Навчально-наукового інституту фізичного виховання і спорту за успіхи у навчанні, активній участі у студентській та науковій роботі, високі досягнення у спорті та з нагоди святкування Міжнародного Дня студентів. У онлайн-форматі  зачитувалися прізвища нагороджених студентів, з чим їх радо вітали викладачі і одногрупники.

До вітальних слів долучилася в. о. заступника директора з соціально-гуманітарної роботи – Ірина Вікторівна ЯНОВИЧ,  викладач кафедри олімпійського та професійного спорту. Вона презентувала кубки-нагороди у формі зірок, які отримають кращі із кращих.

Грамоти з кубками були передані найкращим здобувачам освіти на другий день, а частині особисто вручив директор НН ІФВіС Олександр ДУБОВОЙ.

Щиро дякуємо за таку актуальну і навчальну лекцію з мінної безпеки та вітаємо кращих студентів інституту з відзнакою.

Бажаємо нових успіхів, досягнень та перемог!

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка