День пам’яті жертв Голодомору в Миргороді

23 листопада представники структурних підрозділів ЛНУ, що знаходяться в м. Миргород, завітали до Миргородської дитячо-юнацької бібліотеки на захід з нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору.

Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.

Захід провела бібліограф Юлія Денисенко та розповіла про події 1932-1933 років, що були масовими на більшій частині територій нашої держави. Також, Юлія Миколаївна зазначила, що із здобуттям незалежності Україна пройшла великий шлях у прийнятті та усвідомлення наслідків Голодоморів. А  розкриття архівів й активні дослідження цього питання відкрило правду про злодіяння радянської влади як для українців, так і для всього світу.

Незважаючи на всі заборони та замовчування, українці завжди пам’ятали і будуть пам’ятати, як радянська влада голодом намагалась знищити українську націю. Пам’ять про комуністичні злочини зберігали й українці за межами СРСР, передавали її своїм нащадкам від 1933 року до сьогодні.

Також Юлія Миколаївна познайомитися присутніх з бібліотечною літературою в якій розкриваються питання голодомору, записані спогади очевидців тих страшних подій. По завершенню заходу всі могли переглянути тематичну експозицію.

Присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору запаленням поминальної свічки та хвилиною мовчання.

Трагічні події та злочини сьогодення доводять: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

За матеріалами структурних підрозділів