Гостьова лекція стейкголдера

На факультеті української філології та журналістики відбулася гостьова лекція стейкголдера Ірини Царьової.

16 листопада 2023 року доктор філологічних наук, професор кафедри українознавства та іноземних мов Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Ірина Царьова провела гостьову онлайн-лекцію на тему «Українська мова в законодавстві». Зустріч лекторки зі здобувачами освітніх програм спеціальності 014.01 «Середня освіта. Українська мова і література» першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти відбулася на платформі Google Meet.

Тема лекції відповідає предметній області й основному фокусу освітніх програм спеціальності, доповнює й поглиблює зміст освітніх компонентів, а мета лекції спрямована на вдосконалення програмних компетентностей і результатів навчання.

Проведена гостьова лекція засвідчила важливість такої форми активної співпраці внутрішніх і зовнішніх стейкголдерів, що забезпечує нашим здобувачам вищої освіти можливість безпосереднього спілкування з фахівцями й отримання нових знань за допомогою інформаційних ресурсів, зокрема й в умовах змішаного навчання.

Гостьова лекція як форма навчання дійсно спонукає студентів до активної розумової діяльності, розвитку творчого мислення, проведення наукових досліджень – загалом підвищує рівень засвоєння матеріалу.

Проведений захід довів, що зовнішні стейкголдери відіграють важливу роль у системі забезпечення якості вищої освіти. Як відомо, зовнішні стейкголдери (це і роботодавці, і випускники, і представники органів державної та місцевої влади, і громадські організації тощо) зацікавлені в якісній підготовці майбутніх фахівців.

Зокрема, проф. Ірина Царьова як зовнішній стейкголдер освітніх програм спеціальності 014.01 «Середня освіта. Українська мова і література» підтримує тісні зв’язки з гарантами освітніх програм першого (бакалаврського) рівня проф. Аллою Нікітіною і доц. Оленою Лапко та гарантами освітніх програм другого (магістерського) рівня доц. Оксаною Клєщовою і доц. Ларисою Колесниковою, долучається до спільних науково-методичних заходів.

У вступному слові Ірина Царьова – випускниця нашого університету 2009 року – наголосила: «Я пишаюся, що навчалася й здобула освіту в Луганському національному. Справжнім фахівцем мене зробив рідний університет».

Під час лекції науковиця розкрила зміст кожного питання, доповнила текст цікавою й змістовною мультимедійною презентацією, у якій елементи інформації були подані за принципом образно-графічного запам’ятовування, що посилило логічність, повноту і зрозумілість викладення матеріалу.

Слухачі – здобувачі освіти, гаранти освітніх програм, викладачі, які забезпечують реалізацію освітніх програм – мали змогу поставити питання, висловити свої думки, зробити для себе певні висновки.

Здобувачі освіти особливо відзначили актуальність дібраного ілюстративного матеріалу, що сприяв кращому опануванню теоретичних відомостей.

Проведення гостьових лекцій на факультеті української філології та журналістики кафедра української мови й кафедра української та зарубіжної літератури планують і надалі використовувати в освітньому процесі, оскільки такі форми роботи ефективно сприяють формуванню у здобувачів вищої освіти необхідних фахових компетентностей для майбутньої професійної діяльності за обраною спеціальністю.

Кафедра української мови