Стипендія на навчання в Естонській школі дипломатії
6.11.2023
Викладач НН ІІМВСПН отримала стипендію на навчання в Естонській школі дипломатії.
Асистент кафедри історії України навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук, Шевцова Євгенія, отримала стипендію на навчання в Естонській школі дипломатії у місті Таллін.
Естонська школа дипломатії (ESD) – навчальний заклад, який забезпечує якісну підготовку талановитих людей у галузі дипломатичної практики, європейської інтеграції, міжнародних відносин та державного управління. EDK є членом Міжнародного форуму дипломатичної підготовки (IFDT), асоціації інститутів міжнародних відносин, доступною лише на запрошення та займається просуванням навчання сучасної дипломатії та міжнародних відносин.
На даний час стипендіальна програма ESD приймає студентів з багатьох країн світу, від країн Східного партнерства та Центральної Азії до Африки, Азії та Карибського басейну.
Естонія завжди пишалася своїм досвідом інтеграції в Європейський Союз і НАТО, а також досвідом державних реформ. ESD охоче ділиться цим досвідом з багатьма країнами, створюючи навчальні програми для студентів більш ніж з 20 країн. Тож, дипломати, чиновники, спеціалісти у галузі міжнародних відносин, науковці, державні службовці кожного року проходять програму, яку пропонує ESD.
Традиційна 8-місячна міждисциплінарна програма ESD “Міжнародні відносини та європейська інтеграція” складається з 60-ти кредитів лекційних занять та більш ніж 700 годин самостійної роботи. Заняття стартували з 10 жовтня і перший тиждень вже був надзвичайно цікавий та насичений.
Навчання почалось з курсу «Іnternational negotiations» від Пауля Міртса, старшого юриста Нідерландського інституту міжнародних відносин «Clingendael» у Гаазі, Нідерланди, аналітика міжнародних дипломатичних переговорів, доктора філософії з міжнародного публічного права Лейденського університету. Професор Міртс проводив для студентів тренінгові дипломатичні ігри-аналогії, згідно яких студенти перетворювались на справжніх міжнародних гравців в особі різних країн, міжнародних організацій і вели між собою різноманітні форми дипломатичних переговорів, разом вирішували завдання, працювали над створенням резолюцій, тощо.
Насичена програма навчання в подальшому передбачає не тільки лекційні заняття, але й наукові конференції, зустрічі з політичними і громадськими діячами Естонії та Європи. Так, студенти Естонської дипломатичної школи були запрошені на XXVI Відкритий соціальний форум, що був присвячений демократії на зламі століть (громадянське суспільство, медіаграмотність та стійкість у Європі). На форумі були представлені доповіді, присвячені протидії пропаганді та інформаційній війні у таких країнах, як Польща, Литва, Болгарія. Досвід цих країн показує, що проблема фейків, пропаганди, інформаційного маніпулювання є важливою сьогодні не лише для України, але й для всього світу. Представники з України стали активними учасниками форуму, задавали питання, брали участь в обговоренні.
Подібні навчальні програми є беззаперечною умовою залученості українських молодих науковців у європейських науковий і громадський простір. Досліджуючи досвід передових європейських країн, членів Євросоюзу та НАТО, ми зможемо краще розуміти актуальні проблеми української євроінтеграції, шляхи до співпраці та пріоритетні напрямки державної розбудови після нашої перемоги.
Навчально-науковий інститут історії,
міжнародних відносин і соціально-політичних наук