Випускник ЛНУ Артур Пройдаков – гідний представник родини шевченківців

Випускник ЛНУ Артур Пройдаков увійшов до десятки фіналістів Global Teacher Prize 2023.

Гідного представника родини шевченківців Луганського національного університету, випускника факультету української філології та журналістики Артура Пройдакова у 2023 році визнано одним з найкращих учителів світу за версією найпрестижнішої світової премії для освітян Global Teacher Prize.

Заснована в 2014 році світова Нобелівська премія для вчителів Global Teacher Prize щороку визначає кращих учителів світу. У 2021 році він став найкращим учителем України за версією Global Teacher Prize Ukraine, а вже у 2023 році увійшов до списку 50 кращих світових учителів. Його відзначили за «непохитне прагнення навчати краси української мови та літератури, навіть у важкі часи війни, що робить його справжнім натхненням для освітян у всьому світі».

Артур Пройдаков родом з Луганщини, з індустріально-шахтарського міста Кадіївка (колишнього Стаханова). Здобув вищу освіту за спеціальністю «Українська мова і література» на Стахановському факультеті ЛНУ імені Тараса Шевченка. Згодом у базовому освітньому закладі в Луганську на факультеті української філології та соціальних комунікацій здобув освітній ступінь магістра за цією освітньою програмою і повернувся до рідного міста вчителювати.

Професійний шлях на освітянській ниві Артур Пройдаков почав викладачем філологічних дисциплін у Кадіївському педагогічному коледжі, який є відокремленим структурним підрозділом ЛНУ імені Тараса Шевченка.

У 2014 році через війну був змушений покинути рідний дім і нині окуповане рідне місто на Луганщині. Життєва доля пов’язала його з Сумщиною, де працював учителем-словесником і заступником директора в Роменській СЗОШ № 3, згодом – вчителем української мови і літератури в Роменському ліцеї № 1 імені П.І. Калнишевського Роменської міської ради.

З 2020 року проживає в Києві й продовжує активну педагогічну діяльність: працює за фахом у приватній школі MIDGARD, у команді вчителів-однодумців, для яких найважливішим є особистісне зростання учнів. Згодом він очолив діяльність цього освітнього простору в методичному та соціальному напрямку.

У складні часи, спричинені пандемією коронавірусної хвороби, Артур Пройдаков долучився й до створення освітнього контенту у Всеукраїнській школі онлайн. У межах проєкту учитель створив курс з української літератури для одинадцятикласників.

Як творчий учитель, він не обмежується лише вчителюванням – записав курс «Подкасти з української літератури», веде telegram-канал «ЗНО українська», є одним з експертів безоплатної освітньої онлайн-платформи iLearn від Громадської спілки «Освіторія», яка допомагає випускникам готуватися до ЗНО/НМТ і вступати до омріяних вишів.

З 2023 року Артур Пройдаков працює вчителем української мови і літератури в школі Освітній центр MriyDiy і є виконавчим директором Освітньої фундації MriyDiy – благодійного фонду, який досліджує кращі освітні практики, реалізує освітні проєкти для дітей та дорослих, використовуючи сучасні освітні підходи.

В освітянській спільноті Артура Пройдакова знають як майстра навчання через гру. Учитель переконаний, що ігри є джерелом вивчення інформації та водночас емоційним поривом творчості й гумору.

У фіналі Global Teacher Prize Ukraine – 2021 Артура Пройдакова відзначили як кращого учителя української мови і літератури в Україні. На церемонії нагородження він зазначив: «Я впевнений: саме вчителі будуть впливати на те, що в нашій державі будуть відбуватися зміни, якісні та позитивні». Відомо, що 8 листопада на церемонії нагородження за версією Global Teacher Prize, яка відбудеться в рамках 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі, буде визначено найкращого вчителя світу 2023 року. Сподіваємося ця нагорода дістанеться саме йому.

Своєю щоденною наполегливою та креативною працею Артур Пройдаков доводить, що освіта може бути цікавою. Своєю вчительською місією вважає допомагати освітянам в Україні віднайти свій голос і бути проактивними у своїй школі та громаді, сприяти підвищенню престижності професії учитель в Україні. Головним завданням школи бачить допомогу сучасному підлітку пізнати себе, знайти порозуміння з навколишніми та бути готовим подолати неприємності, щоб іти вперед до успіху попри будь-які труднощі.

Щиро вітаємо випускника нашого університету Артура Пройдакова зі значним досягненням – уперше учитель України увійшов до десятки найкращих учителів світу.

Зичимо творчої наснаги, натхнення для подальшої освітньої діяльності, нових здобутків і перемог!

Кафедра української мови