Регіональна наукова конференція в НН ІКМ

В НН ІКМ відбулася регіональна конференція «Мистецька освіта та естетичне виховання молоді – 2023».

27 жовтня відбулася регіональна конференція «Мистецька освіта та естетичне виховання молоді – 2023». Конференція була представлена  науковцями та здобувачами освіти із 4 закладів вищою освіти з хорошою географією – від сходу до заходу України. Пленарне та секційні засідання конференції були представлені представниками чотирьох кафедр навчально-наукового інституту культури і мистецтв ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

Незважаючи на те, що ситуація в Україні у сфері комунікацій  областей зараз непроста, конференція була представлена  науковцями (докторами наук, докторами філософії, кандидатами наук, аспірантами, магістрантами) із чотирьох провідних закладів вищої освіти – ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Київської муніципальної академії музики ім. Р. Глієра.

Учасників конференції тепло привітала директор навчально-наукового інституту культури і мистецтв Продан Ірина. На пленарному засіданні прозвучали доповіді, присвячені історії культури і мистецтва –  «Грецьке диво»: метафорична гра чи небувалий злет культури?» (ст.вик. Рибачук В.О., ПНПУ імені В.Г. Короленка), видатним персоналіям – «Григорій Семенович Левченко – просвітник, митець, українець» (проф. Сулаєва Н.В., ПНПУ імені В.Г. Короленка),  актуальним питанням мистецької освіти сьогодення – «Реформаційні зміни в сучасній освіті в площині культури метамодерн» (проф. Цебрій І.В., ЛНУ імені Тараса Шевченка), особливостям оформлення фахових статей – «Сучасні вимоги до наукових статей у вітчизняних ліцензованих виданнях категорії “Б”» (доц. Лобач О.О., ПНПУ імені В.Г. Короленка), історії мистецької освіти – «Ранній період оперної творчості В.А. Моцарта» (доц. Опенько В.В., Київська муніципальна академія музики ім. Р. Глієра), «Прийоми особистої взаємодії викладача та студента на прикладі виконавсько-педагогічної школи М.Е. Донець-Тессейр» (викл. Гуржій І.А,, ЛНУ імені Тараса Шевченка), історії витокам європейської освіти – «Метод Ісидора Севільського для вивчення дисциплін квадривіму у Гіспальській школі»  (ст.вик.Сайбеков М.Г., ЛНУ імені Тараса Шевченка) тощо.

За професійною спрямованістю учасників конференції працювали чотири секції –  «Музичне мистецтво», «Кіно-, телемистецтво», «Хореографічне мистецтво», «Графічний дизайн». Роботу секцій було представлено доповідями та повідомленнями кандидатів наук, аспірантів, магістрантів. Загальний рівень доповідей учасників конференції, їхня інформативна значущість продемонстрували дієвість мистецької освіти та естетичного виховання в Україні сьогодення, направленість і спроможність молоді своєчасно піднімати й вирішувати актуальні наукові питання.

Інформаційний центр НН ІКМ
Фото: Катерина Цимбалюк