Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Гостьова лекція для здобувачів освіти КНУТД

Професорка кафедри східних мов Наталія Юган прочитала гостьову лекцію для здобувачів освіти Київського національного університету технологій та дизайну.

31.10. 2023 р. доктор філологічних наук, доцентка, професорка кафедри східних мов НАТАЛІЯ ЮГАН прочитала гостьову лекцію для майбутніх філологів (фахівців з української та зарубіжної літератури 2 та 3 курсів) на кафедрі іноземних мов та перекладу Київського національного університету технологій та дизайну.

Відкриту лекцію відвідали здобувачі та викладачі Інституту права та сучасних технологій КНУТД, а також професори та доценти факультету іноземних мов та факультету української філології та журналістики ЛНУ імені Тараса Шевченка. Модератором зустрічі виступила кандидат філологічних наук, доцентка кафедри іноземних мов та перекладу Київського національного університету технологій та дизайну С. Дворянчикова.

Онлайн лекція була присвячена темі: «ПОСТМОДЕРНІСТСЬКИЙ ДИСКУРС СУЧАСНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ТА ЗАРУБІЖНОЇ ДРАМАТУРГІЇ». Вона мала чітку структуру. Лекторка проаналізувала жанрові пошуки сучасних українських драматургів в п’єсах про гібридну війну, виявила особливості психології тероризму та скулшутінгу через призму бачення німецькомовних авторів, а також розповіла про постмодерністський синтез шекспірівських трагедійних сюжетів у п’єсах Кокі Мітані (Японія) та Анн-Марія Мак-Дональд (Канада).

Українські драматурги, звертаючись у своїй творчості до трагічних подій гібридної війни 2014 – 2019 р., апелюють до найрізноманітніших жанрових форм, вдаючись до трансформацій наявних жанрів (драматичні картини, монодрама), до модифікацій жанрів традиційних і архаїчних (вертеп, містерія), до можливостей документального театру, до тотальної епізації й ліризації драматичного тексту, до інтертекстуальних та інтермедіальних (музика, кінематограф) діалогів. Це засвідчує як плідність жанрових пошуків представників вітчизняної драматургії в їхніх естетичних відповідях на геополітичні виклики часу, так і невіддільність української драми від загального європейського та світового актуального театрального контексту (що можна було побачити через порівняння національного досвіду з роботою канадського та японського драматургів).

При вивченні актуальної проблеми тероризму та скулшутінгу професорка НАТАЛІЯ ЮГАН застосувала міждисциплінарний підхід (літературознавство – психологія). Вона дійшла висновку, що німецькі та австрійські драматурги на художньому матеріалі намагаються не лише глибоко проаналізувати психологію масових убивств, а й надати можливість «прожити» цю ситуацію своїм глядачам. У такий спосіб вони реалізують психотерапевтичний потенціал драматургії.

Відкрита лекція викликала зацікавленість здобувачів освіти, вони ставили багато додаткових запитань та висловили сподівання, що зустрічі у подібному форматі з професоркою кафедри східних мов ЛНУ імені Тараса Шевченка НАТАЛІЄЮ ЮГАН продовжаться у другому семестрі 2023 – 2024 н. р. та й у подальшому.

 

Інформаційний центр факультету іноземних мов

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024