ХХІІІ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності у Полтаві
28.10.2023
Колектив структурних підрозділів університету, які перебувають у Полтаві, долучився до написання ХХІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
|
Запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів – скількома епітетами супроводиться визнання української мови… Той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може й сам викликати поваги до себе. |
Олесь Гончар
27 жовтня, у непростих умовах сьогодення, спричинених війною росії проти України, колектив трьох структурних підрозділів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, що перебуває в м. Полтава, (факультет української філології та журналістики; навчально-науковий інститут історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук; центр інформаційних технологій) відзначив День української писемності та мови.
З 1997 року це свято традиційно відзначалося 9 листопада, у день пам’яті послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія − преподобного Нестора Літописця. Він був мислителем, письменником-агіографом, основоположником давньоруської історіографії, першим істориком Київської Русі, ченцем Києво-Печерського монастиря.
Особливістю цьогорічного диктанту стало те, що дата свята змінилася – Україна вперше відзначила День української писемності та мови 27 жовтня. 28 липня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування – з 9 листопада на 27 жовтня. Перенесення пов’язане з переходом Православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким дати неперехідних свят змістилися на 13 днів раніше. Тож день пам’яті Нестора Літописця випав на церковне свято 27 жовтня.
Об 11:00 здобувачі вищої освіти та співробітники університету разом з усією країною долучилися до написання ХХІІІ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Захід проходив у змішаному форматі – у режимі онлайн і в аудиторії, й узяти в ньому участь мали змогу всі охочі. Радіодиктант мав назву «Дороги України». Текст написала поетеса Катерина Калітко, а прочитав його актор та театральний режисер Олексій Гнатковський. Мета цього значущого національного флешмобу полягала не в перевірці власної грамотності, а в тому, що ми усі разом показали всьому світу єднання українського народу.
Мова – це наша національна зброя, фундамент державності, тож ми щиросердно вітаємо всіх шевченківців із святом. Слава Україні!
За інформацією факультету української філології та журналістики