Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Спільне засідання наукових гуртків на ФПН

25 жовтня на кафедрі хімії, географії та наук про Землю відбулося спільне засідання студентських наукових гуртків «Інноваційні технології навчання географії» й «Наукові здобутки з хімії та наук про Землю».

Доцент кафедри Ганна Гаврюшенко презентувала доповідь на тему «Науково-методичне забезпечення викладання теми «Біосфера та ґрунти» у шкільному курсі географії». Доповідачка зазначила, що удосконалення викладання географії в школі вимагає від вчителів творчого підходу, постійного саморозвитку, креативності та відкритості до нових технологій, методів й прийомів навчання.

Під час викладання теми «Біосфера та ґрунти» доповідачка запропонувала використовувати візуалізацію навчального матеріалу – демонструвати учням фото тварин, які знаходяться під загрозою зникнення; фото дитинчат тварин, які мають викликати в учнів позитивні емоції, цікавість та захоплення від навчання; фото різних екосистем; фото, що привертає увагу до зменшення біорізноманіття внаслідок антропогенного впливу на природу; фото представників тваринного та рослинного світу з метою аналізу їхньої адаптації до навколишнього середовища; фото частин довкілля, які зроблені самими учнями, та змушують їх почуватися сумними або щасливими.

Доповідачка ознайомила слухачів із навчальними можливостями інтерактивної карти ґрунтів та освітнім додатком «Mozaik 3-D», за допомогою якого учні можуть переглядати інтерактивні 3D-моделі географічних процесів і явищ. Крім того, було наголошено на необхідності використовувати інтерактивні прийоми навчання – «Мозковий штурм», «Оксфордські дебати». Пані Ганна Гаврюшенко акцентувала увагу й на важливості використання проєктної технології навчання й продемонструвала, як можна організувати учнівські дослідження щодо вивчення типів ґрунтів своєї місцевості; визначення водопроникності ґрунтів; створення екосистеми в скляній банці; створення біосферного акваріуму; знайомство із живими організмами ґрунту тощо.

По закінченні доповіді учасники зустрічі активно залучилися до обговорення й висловили ряд конструктивних пропозицій щодо удосконалення викладання теми «Біосфера та ґрунти» у шкільному курсі географії.

 

Кафедра хімії, географії та наук про Землю

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024