Мистецтво переможе війну

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспільство, групи людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

Визначальним є принцип добровільності – волонтер діє за покликом душі, з почуття потреби реалізувати свою громадянську позицію. Особливо зараз, в такий тяжкий для країни час, в умовах збройної агресії російської федерації проти України волонтерський рух та неприбуткові організації прийняли на себе чимало викликів і саме вони реалізують напрями з надання волонтерської допомоги Збройним Силам України та постраждалим внаслідок широкомасштабної військової агресії росії.

Благодійний рух в Україні активно зростає та розвивається.  Луганський національний університет імені Тараса Шевченка теж має свій волонтерський загін «Сова», який підтримує Збройні сили України. Волонтери університету плетуть сітки, збирають теплі речі, відправляють  продукти захисникам, збирають кошти й закуповують товари для потреб фронту та цивільних,  надають психологічну допомогу для дітей та підлітків, беруть участь у благодійних заходах,  бо розуміють, що  волонтерська  діяльність є найпотужнішою в умовах війни і наближає нашу Перемогу.

Волонтерський загін «Сова» ЛНУ імені Тараса Шевченка , заради допомоги нашим славним і непереможним Збройним силам України, співпрацює  з волонтерським підрозділом Благодійного Фонду “Честь і Совість” – «Мереживо зихисту», яким керує Людмила Олексіївна Кривошей. Керівником БФ «Честь і Совість» є Оксана Каневська.

Робити добрі справи можуть усі! Тож студенти, викладачі та співробітники Луганського національного університету імені Тараса Шевченка зібрали кошти та 18 жовтня 2023 року придбали на благодійній виставці тубус з портретом Тараса Григоровича Шевченка, виконаний на снаряді 152(5)калібру, який передали воїни, що захищають Україну на Лиманському напрямку.

Неперевершену роботу на тубусі снаряду виконав  талановитий Лубенський художник Володимир Мірошниченко, з 2017 року член  Національної Спілки Художників України, відзначений літературно-мистецькими преміями ім. В. Малика та В. Симоненка, лауреат регіональної премії імені братів Шеметів, який має вже понад одинадцять персональних виставок. Володимир Іванович перетворив метал війни на переможний, створив прекрасне із того, що вбиває.

Такі малюнки на уламках смертоносної зброї символізують непереможне життя, відродження та відбудову України і непохитну віру в Перемогу.

Ініціаторами такого співробітництва є ректорка  Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Караман разом із Лубенською архітекторкою, членом Національної спілки архітекторів України Іриною Казаковою, яка є другом нашого університету.

Відтепер цей неповторно-досконалий сувенір на відпрацьованому військовому снаряді, кошти від придбання якого підуть на користь ЗСУ, буде прикрашати музей ЛНУ імені Тараса Шевченка, чий портрет зображений на тубусі і чиє ім’я з гордістю носить найстаріший заклад вищої освіти Луганщини, історія якого – це яскравий приклад відданості рідній справі та країні.

Намагаємося наближати перемогу власними силами. Життя та мистецтво подолає війну!

Горить, палає техніка ворожа  – рідна Україна переможе!

Слава Україні! Героям Слава!

Відділ маркетингу ЛНУ ім. Тараса Шевченка