Відкриття Docudays UA у Полтаві

Викладачі та студенти НН ІКМ відвідали Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

17 жовтня викладачі та студенти навчально-наукового інституту культури і мистецтв побували на відкритті Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини у Полтаві Мандрівний Docudays UA.

Захід проходив в Бібліотеці-філії 4 – Центральної бібліотеки Полтавської МТГ м. Полтава.

Модератором та експертом заходу виступив Андрій Кінаш – тренер громадянської освіти, психолог, голова правління ГО «МАRT».

Фільм-відкриття фестивалю у Полтаві – стрічка «Друге дихання». Ця історія про Микиту Гірню – музиканта з Чернігова, який після повномасштабного вторгнення росії в Україну змінив своє життя. Він став волонтером, розвозить гуманітарну допомогу під обстрілами, а допомагає йому зберегти рівновагу в цей непростий час незвичне хобі – китайське чаювання.

А ще на відкритті фестивалю у Полтаві відбулася презентація виставки «Жыве Україна» білоруської художниці та правозахисниці  Освітній дім прав людини в Чернігові / Human Rights House in Chernihiv  – Віолетти Майшук. Віолетта та Дмитро Лукомський з Білорусі – особливі гості фестивалю у Полтаві. Головна думка цієї виставки, що якщо вистоїть Україна (а в цьому авторка не сумнівається), то є надія на звільнення і її дому від агресора.

На відкритті фестивалю були підняті теми важливості об’єднуватися та долати виклики разом, почуті історії та досвід від представників громадянського сектору як з Білорусі, так і з України, які активно працюють у справі захисту прав людини.

Нагадуємо, навчально-науковий інститут культури і мистецтв вже не перший рік є партнером Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Інформаційний центр НН ІКМ