На ФПН відбулася гостьова лекція

На ФПН відбулася гостьова лекція для майбутніх екологів від стейкхолдера освітньої програми Екологія.

Здобувачі та викладачі факультету природничих наук відвідали гостьову лекцію Олександра Таргонського, директора ТОВ «Об’єднання Добробут», аспіранта Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем». Це була третя лекція з циклу запланованих гостьових лекцій від стейкхолдера освітньої програми Екологія – Науково-дослідної установи «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (УКРНДІЕП). Модератором зустрічі виступила гарант освітньої програми Екологія магістерського рівня Ірина КИРПИЧОВА, доцент кафедри садово-паркового господарства та екології.

Онлайн лекція відбулася 17 жовтня та була присвячена акутальній темі: «Невирішені проблеми поводження з ТПВ в об’єднаних територіальних громадах». Під час лекції обговорювалися важливі питання, які стосуються основних проблем поводження з відходами: недостатня розподілена відповідальність та координація між органами влади; низький рівень обладнання для відокремленого збору відходів та подальшої їхньої обробки; недосконалість правового та нормативного базису, що регулює управління твердими побутовими відходами. Управління та відповідальне поводження з відходами — це комплексний підхід, який виходить за межі простого збору та утилізації відходів. Він передбачає їхнє подальше перероблення та використання з метою зменшення негативного впливу на навколишнє середовище. Це важлива складова сталого розвитку, оскільки дозволяє зберігати природні ресурси та зменшувати негативний екологічний вплив.

Після виступу наш гість отримав велику кількість питань, пов’язаних із різноманітними аспектами управління відходами в територіальних громадах, які стосувалися роздільного збору сміття, підвищення ролі екологічної культури і відповідального ставлення до поводження з відходами. Співпраця між усіма зацікавленими сторонами, зокрема органами влади, громадськістю та підприємствами, є основною передумовою для успішного впровадження стратегій управління відходами.

Щиро вдячні пану Олександру та нашим партнерам – Науково-дослідній установі «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» за плідну співпрацю, а також всім присутнім за активну участь.

Кафедра садово-паркового господарства та екології