Гра розуму «Козацькі забави»

Відбулася Гра розуму «Козацькі забави» для студентів Фахового коледжу та Старобільського фахового коледжів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Початок нинішнього жовтня був багатим на велику кількість свят. Є і такі, що поєднують принципи державності та релігійності. Це Покрова Пресвятої Богородиці і День захисника України. Ці два свята організовано відзначаються, починаючи з 2015 року. У них закладені принципи боротьби за державність в складний час, протистояння з нападами Речі Посполитої  ХVІ – ХVІІІ століть та події  російської військової агресії 2014 року, що переросла в повномасштабну російсько-українську війну.

Про все це говорили студенти Фахового коледжу та Старобільського фахового коледжів Луганського національного університету імені Тараса Шевченка під час розумової гри «Козацькі розваги», яка відбулася  11 жовтня. «Козацькі розваги» – це  приклад  інтелектуального змагання знавців української національно-культурної спадщини.

Під час змагань, що мали десять  етапів, студенти-першокурсники двох коледжів змагалися в знанні хронології, історичних термінів доби козацтва, краєзнавчих сторінок Лубенського краю. Показували приклади козацької кмітливості, сили, пригадували сторінки з життя та побуту козаків. Гравці відповідально підійшли до виконання завдань конкурсу, що був пов’язаний з українським національним фольклором доби козацтва. Команди були відповідальними при прийнятті правильного рішення під час конкурсу «Вірите чи не вірите?».

Отамани команд, Курило Ростислав (Фаховий коледж) і Павлюк Іван (Старобільський фаховий коледж) показали свою силу та вправність під час змагань з армреслінгу. Добре відповідали юнаки і на питання історичної вікторини.

Групи підтримки команд коледжів по можливості допомагали командам під час гри. Зароблені ними бали перераховувалися до скарбниць команд учасників.

Команди учасників розумової гри «Козацькі забави» були нагороджені грамотами. Перемогли всі. Переможених не було. І це ознака того, що пошана до історичної і національно-культурної  спадщини – це обов’язок кожного наступного покоління.

Не забували про це наші предки!

Не забудемо про це і ми!

Фаховий коледж та Старобільський фаховий коледж
Луганського національного університету імені Тараса Шевченка