Візит Олега Шарова до ЛНУ імені Тараса Шевченка

13 вересня відбулася зустріч вченої ради та ректорату ЛНУ імені Тараса Шевченка з Олегом Шаровим, Генеральним директором директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН України.

З офіційним візитом Олег Шаров завітав у місто Лубни – найдавніше місто на Полтавщині, засноване Великим князем Київським Володимиром у 988 році на честь прийняття християнства. Саме тут у 2022 році розмістився Луганський національний університет імені Тараса Шевченка в умовах повномасштабної війни РФ проти України та другого переміщення з Луганської до Полтавської області (міста Полтава, Лубни, Миргород).

В історичному приміщенні Лубенської ЗОШ №10, де наразі здійснює свою діяльність університет, почесного гостя зустріли Лубенський міський голова Олександр Грицаєнко, начальник управління освіти Лубенської міської ради Мирослав Костенко, голова вченої ради університету Віталій Курило, ректор університету Олена Караман. Учасники зустрічі обговорили стан та перспективи розвитку університету на Лубенщині, соціальний ефект від синергії потенціалів громади та університету.

Олег Шаров відвідав навчальні аудиторії, адміністративні приміщення; поспілкувався з викладачами, студентами, співробітниками; привітав усіх з новим навчальним роком, побажав успіхів у навчанні, особистісному та професійному розвитку.

Під час офіційної зустрічі з членами вченої ради та ректорату ЛНУ імені Тараса Шевченка Олег Шаров презентував доповідь «Системно-структурна трансформація вищої освіти: війна, повоєнне відновлення, євроатлантична інтеграція», яка ґрунтувалася на визначенні пріоритетів та ключових завдань розвитку освіти України як під час війни, так і повоєнного відновлення.

Надзвичайно важливим для колективу університету стало обговорення нових законодавчих ініціатив щодо індивідуальних освітніх траєкторій, національної системи кваліфікацій, передумов модернізації мережі ЗВО, бюджетного фінансування здобуття освіти та ін. Саме на ці актуальні теми прозвучали питання від викладачів і студентів, на які Олег Шаров надав відповіді та запросив до подальшого обговорення.

Наприкінці зустрічі Віталій Курило та Олена Караман подякували Олегу Шарову та МОН України за підтримку і постійний супровід в організації освітнього процесу та вступних кампаній в умовах воєнного стану. На згадку про зустріч подарували гостю портрет Тараса Шевченка, ім’я якого носить університет з 1939 року.

Луганського національного
університету імені Тараса Шевченка