Заключний семінар з реалізації гранту G-202301-69859

Завершився заключний семінар з реалізації гранту G-202301-69859, в якому взяли участь представники ЛНУ імені Тараса Шевченка.

Представники від Луганського національного університету імені Тараса Шевченка взяли участь у заключному семінарі з інтеграції курсів з кібербезпеки в навчальний план українських університетів, який проходив у м. Луцьк в Луцькому національному технічному університеті.

16 серпня 2023 представники навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій Могильний Геннадій Анатолійович, директор інституту, кандидат технічних наук, доцент, Переяславська Світлана Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент в очному режимі та Семенов Микола Анатолійович, завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук,доцент; Матієвський Володимир Валерійович, асистент в дистанційному режимі взяли участь у заключному семінарі з інтеграції курсів з кібербезпеки в навчальний план українських університетів, який відбувався у м. Луцьк в Луцькому національному технічному університеті.

Також у семінарі взяли участь провідні фахівці із кібербезпеки із Ужгородського національного університету, Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, Донбаського державного педагогічного університету та Волинського національного університету імені Лесі Українки.

У ході зустрічі науковці представили власні розроблені курси з кібербезпеки, які пропонують інтегрувати у навчальні плани українських ЗВО. Дисципліна включає два модулі та має на меті вивчення систематизації інформації щодо розроблення, впровадження та експлуатації систем захисту інформації на об’єктах інформаційної діяльності, формування навичок аналізу систем забезпечення інформаційної безпеки з метою впровадження найкращих практик захисту  інформації, а також формування у майбутніх фахівців здатності діяти на основі законодавчої та нормативно-правової бази України та вимог відповідних стандартів, в тому числі міжнародних.

Науковці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка представили свій навчальний курс «Кібербезпека в аспекті інформатизації та діджиталізації суспільства».

Зустріч набула жвавого обговорення та плідної дискусії. Науковці обговорили актуальні теми у підготовці фахівців у сфері інформаційних технологій, виклики сучасності та відповідність освітніх програм, а також поділилися власним досвідом у науковій та педагогічній діяльностях.

Отриманий досвід буде актуальним, цінним та потрібним, а нові навчальні програми допоможуть не тільки в розбудові напрямку кібербезпеки, а й сприятимуть підвищенню обороноздатності нашої держави.

За інформацією Навчально-наукового інституту фізики, математики та інформаційних технологій.