Конференція освітян

Серпнева конференція освітян Луганської області.

29 серпня 2023 року голова вченої ради університету Віталій Курило та ректорка Олена Караман взяли участь у традиційній серпневій конференції освітян Луганської області «Освіта Луганщини: якість, доступність, безпечність».

На початку заходу голова Луганської Ода Артем Лисогор привітав голову вченої ради, першого проректора Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка Віталія Семеновича Курила із відзначенням державною нагородою – орденом «За заслуги» І ступеню і відмітив, що Віталій Курило став повним кавалером ордена «За заслуги».

Далі привітали всіх учасників конференції Артем Лисогор та Сергій Череватий – начальник пресслужби оперативно-стратегічного управління «Хортиця».

Директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Юрій Стецюк проінформував присутніх про стан справ в освітній галузі та основні напрями роботи на 2023/2024 начальний рік.

Віталій Курило – голова вченої ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор педагогічних наук, професор, академік Національної академії наук України, виступив з доповіддю «Роль переміщених закладів освіти в процесах деокупації та відновлення Луганщини», де обґрунтував сутність та особливість переміщених університетів як нового типу закладів вищої освіти України.

Особлива увага на форумі була приділена питанням відновлення системи освіти після звільнення тимчасово окупованих територій. Варто зазначити, що Департамент освіти та науки облдержадміністрації спільно з ГО «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» в рамках проєкту DECIDE розробив «Стратегію відновлення та розвитку освіти Луганської області на 2023-2027 роки».

Наразі головне завдання – максимальне збереження педагогічного потенціалу, з урахуванням необхідності відновлення роботи закладів освіти після деокупації.

На конференції було визначено ключові завдання, які мають вирішувати керівники громад в освітній сфері: забезпечення фінансування відновлених закладів дошкільної та позашкільної освіти, прийняття цільових програм подолання освітніх втрат із залученням відповідного фінансування, а також розвиток системи підготовки робітничих кадрів для відновлення Луганщини.

Під час конференції присутні наповнилися потужною енергетикою української освітянської спільноти, на яку покладено високу місію виховання майбутніх поколінь громадян нашої незалежної держави, налаштувалися на плідну роботу та впевнені, незважаючи на перешкоди, що 2023-24 навчальний рік буде перспективним та результативним.