Як написати мотиваційний лист

Рекомендована структура мотиваційного листа

❔✍️НАС ЗАПИТУЮТЬ…

?Нас часто запитують про написання мотиваційного листа.

?Мотиваційний лист матиме різну вагу для вступників на бюджетну і контрактну форми навчання. Так, для вступу на бюджет його буде застосовано лише для рейтингу вступників з однаковим конкурсним балом, а для вступу на контракт він може бути основою для рейтингу вступників.

?Мотиваційні листи разом із заявою про вступ подаються у електронній формі в електронний кабінет вступника.

?У разі подання заяв на кілька спеціальностей, вступник відповідно подає таку ж кількість мотиваційних листів на кожну спеціальність окремо.

?Мотиваційний лист вступника – це документ, у якому абітурієнт розповідає про те, чому хоче здобувати освіту у ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», чим йому цікава обрана спеціальність і ким він себе бачить у майбутньому.

?Мета – розповісти про себе, свої сильні сторони, дати краще уявлення про власну особистість.

⚪️Обсяг 1,5 – 2 сторінки, документ Word, 14 кегль, Times New Roman з 1 – 1,5 інтервалом. Текст вирівнювати по ширині сторінки. Текст варто розбити на абзаци (відступ 1,25).

❕Невеликий обсяг вимагає лаконічності: пишіть про найважливіше, щоб показати ваша зацікавленість та підготовчу роботу.

⛳️Щоб написати мотиваційний лист, потрібно відповісти на питання:

▪️ Чому ви обрали саме цей заклад освіти?

▪️ Чим вас зацікавила обрана спеціальність?

▪️ Як ви можете продемонструвати цей інтерес?

▪️ Які перспективи кар’єри ви розглядаєте?

▪️ Чи доводилося вам долати складні ситуації та перешкоди (фінансові, соціальні, фізичні) для досягнення поставлених цілей?

▪️ Якими якостями та навичками ви володієте?

▪️ Які ваші досягнення та досвід?

▪️ Як ви проявляєте сильні сторони своєї особистості в житті?

?Стилістичні вимоги до мотиваційного листа:

☑️Послідовність та аргументованість викладу — це головне.

☑️Під кожну тему відводьте не більше абзацу.

☑️Не треба писати довгими реченнями.

☑️Тут неприпустимі зайві емоції, образність, ліричні відступи, літературні приклади.

☑️Неприпустимі жаргонні слова. Вони зводять нанівець враження.

❌☑️Найгірша помилка: у якості мотиваційного листа подавати реферат про спеціальність.

⚠️Перш ніж відправляти мотиваційний лист перевірте:

✅Орфографічні, граматичні та пунктуаційні помилки: лист, складений з помилками, створює негативне враження про навички і зусилля, прикладені до його написання.

Роздрукуйте лист і кілька разів уважно прочитайте його, намагаючись виявити чи не закралися помилки або помилка, дайте прочитати ваш лист людям, думці яких ви довіряєте, переконайтеся, що текст листа зрозумілий читачам.

‼️ І найголовніше – лист має бути на 100% вашим, а не скопійованим з інтернету (цитати використовувати дозволяється).

♻️Зробіть свій лист яскравим особистим описом вашого унікального «я», щоб показати, хто ви є і чому ви хочете, щоб саме вас прийняли.