Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Обладнання від ПРООН

Для реалізації програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в межах проєкту “EU4Recovery – розширення можливостей громад в Україні” отримано обладнання для створення Центру ІТ-рішень на базі ЛНУ імені Тараса Шевченка в м. Миргород.

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) працює приблизно в 170 країнах і територіях, допомагаючи викорінювати бідність, зменшувати нерівність і відчуження, а також створювати стійкість, щоб країни могли підтримувати прогрес. Як агентство розвитку ООН, ПРООН відіграє вирішальну роль у допомозі країнам у досягненні Цілей сталого розвитку (ЦСР).

 

Війна в Україні вже призвела до значних людських втрат; безпрецедентне переміщення всередині країни та до сусідніх країн; та руйнівне руйнування інфраструктури. Вісімнадцять років соціально-економічних досягнень України під загрозою. Основне завдання ПРООН полягає в тому, щоб якомога повніше зберегти здобутки розвитку та якнайшвидше повернути Україну на шляхи досягнення Цілей розвитку.

Базуючись на попередньому досвіді та для підтримки посилення стійкості та швидкого відновлення постраждалих від війни громад у вибраних цільових регіонах України, ПРООН та Європейський Союз, довгостроковий партнер (зокрема для програми ПРООН на сході), паралельно запустив проект «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery), який забезпечить мультиплікаційний ефект шляхом подальшого розширення ключових заходів.

Внаслідок початку війни з Україною у лютому 2022 року та активних бойових дій у Луганській області Луганський національний університет імені Т. Шевченка вдруге евакуйований та вживає заходів щодо відновлення діяльності на двох локації – в м. Полтава та в м. Миргород

На початку липня наш університет отримав один із траншів техніки для створення центру ІТ рішень. . Проєкт Центру ІТ-рішень був досить успішним і має велике значення для розвитку громад. Університету вдалося зберегти команду, яка працювала над реалізацією проєкту. Досягнення та досвід проєкту можна використати для роботи в інших громадах України. В університеті планують відновити роботу Центру ІТ-рішень у місті Миргород. Основною метою розробленої концепції є мережева взаємодія цифрових хабів під координацією Луганського обласного центру ІТ-рішень.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2024