Участь у XIV-й міжнародній алгебраїчній конференції в Україні

Кафедра алгебри та системного аналізу взяла участь у XIV-й міжнародній алгебраїчній конференції в Україні.

З 3 по 7 липня в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка проходила XIV-та міжнародна алгебраїчна конференція в Україні, яка об’єднала фахівців з алгебри з усього світу.

Одним із засновників цієї серії конференцій є професор Віталій Усенко – відомий український вчений, засновник та редактор наукових журналів «Algebra and Discrete Mathematics» і «Український математичний вісник», керівник алгебраїчної наукової школи. Віталій Усенко працював у нашому університеті з 2001 по 2006 роки. Його пам’яті була присвячена VIII-ма міжнародна алгебраїчна конференція, яка проходила в 2011 році в м. Луганську на базі нашого університету.

Цьогорічна конференція була організована спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та Інститутом математики НАН України. Відкрили захід Юрій Дрозд  (голова Міжнародного наукового комітету конференції, член-кореспондент НАНУ, Інститут математики НАН України), Хіраку Накадзіма (президент Міжнародного математичного союзу, професор Токійського університету) та Оксен Лісовий (Міністр освіти і науки України).

Безпрецендентну за своїми масштабами конференцію відвідали 17 лауреатів найпрестижніших математичних премій, серед яких три лауреати філдсівської премії, лауреати премій Абеля, Стілла та інших найвідоміших світових премій з математики. Усього 336 учасників з 38 країн світу в такий спосіб висловили свою підтримку Україні та українській алгебраїчній спільноті.

Наш університет представила кафедра алгебри та системного аналізу в повному складі. Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Жучок, який увійшов до складу Міжнародного наукового комітету конференції, презентував наукову доповідь «Relatively free n-tuple semigroups», а завідувач кафедри алгебри та системного аналізу, професор Юрій Жучок виступив з доповіддю «The weak endotopism semigroup of a partial equivalence», яка базувалась на спільній роботі з Оленою Тоічкіною, доцентом кафедри алгебри та системного аналізу.

Відзначимо, що починаючи з минулого року кафедра алгебра та системного аналізу активізувала наукову співпрацю з Інститутом алгебри Університету імені Іоганна Кеплера (м. Лінц, Австрія). На алгебраїчній конференції цей австрійський університет представляв професор Гюнтер Пільц, який зробив цікаву доповідь за темою «Which algebraic decompositions are “successful”?». Математики нашого університету активно співпрацюють з професором Пільцом в області сучасної алгебри. Алгебраїчна дослідницька група нашого університету висловлює подяку професору Пільцу за підтримку у важкий для України час та сподівається на продовження наукового співробітництва.

На церемонії закриття організатори запросили учасників конференції представити їх статті до українського міжнародного журналу «Algebra and Discrete Mathematics», який видається за підтримки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Бажаємо нашим колегам-математикам тримати наснагу в роботі над новими науковими дослідженнями та відкриттями!

За матеріалами кафедри алгебри та ситемного аналізу