Нарада з питань впровадження державної політики з вивчення англійської мови в університеті

В університеті пройшла нарада з керівниками СП щодо аспектного впровадження державної політики з вивчення англійської мови.

03 липня 2023 р. пройшла нарада щодо інституційного впровадження державної політики з вивчення англійської мови в університеті, на якій були присутні ректор університету Олена Караман, проректори з науково-педагогічної роботи, керівники навчально-наукових інститутів, факультетів, фахових коледжів, начальники відділів університету. Згідно із Проєктом Закону про застосування англійської мови в Україні № 9432 від 28.06.2023, передбачене унормоване застосування англійської мови у багатьох сферах, зокрема, у роботі державної служби, підрозділів екстреної допомоги населенню, під час перетину державного кордону, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо. Законопроєкт визначає англійську як мову міжнародного спілкування в Україні, окреслює аспекти щодо сприяння оволодіння цією мовою громадянами України.

Під час наради начальник відділу міжнародних зв’язків, в.о. директора Інститут міжнародної освіти Ірина Мигович представила концепцію розвитку іншомовної компетентності представників професорсько-викладацького складу університету відносно англійської мови, яка передбачає запровадження інтенсивних курсів на базі університету, а також надала інформацію щодо активних наразі курсів за підтримки Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США, серед яких курси: «Англійська мова для розвитку кар’єри», «Англійська мова для науки, технологій, інженерії та математики (STEM)», «Англійська мова для сфери журналістики», «Англійська мова для бізнесу та підприємництва», «Англійська для медіаграмотності», «Розробка та викладання курсів академічного письма», «Комунікативне навчання граматики».

Під час обговорення змісту, строків та особливостей курсів, учасники наради виявили бажання поглибити свої знання іноземної мови, у тому числі і фахової англомовної лексики.

Інститут міжнародної освіти