«Інституційна спроможність держави: параметри оцінювання»

20 червня  директор НН ІІМВСПН Антон Бадер та завідувачка кафедри політології та правознавства Світлана Вовк прийняли активну участь у круглому столі «Інституційна спроможність держави: параметри оцінювання».

Даний захід був організований інститутом  політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України.

Інститут політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України (до 1997 року – Інститут національних відносин і політології НАН України) утворено рішенням Президії Академії наук України 11 грудня 1991 року.

Інститут створений з метою поглибленої та всебічної розробки проблем, що набули особливого значення з проголошенням незалежності України. Йдеться про сучасну динаміку політичних інститутів і процесів, співвідношення політики й етнонаціональних відносин, необхідність вироблення нових парадигм етнонаціонального розвитку, запобігання конфліктності в етнонаціональній сфері, моделювання оптимальних варіантів етнополітики, технології управління сферами політичних і міжетнічних відносин, здійснення експертизи законопроектів, державних і недержавних програм розвитку в різних сферах суспільного життя.

Антон Бадер та Світлана Вовк були активними учасниками дискусії, яка жвава обговорювалась учасниками круглого столу.

Розвиток і вдосконалення інституційної спроможності має бути постійним завданням для держави, оскільки це сприяє створенню сприятливої інвестиційної сфери та бізнес-середовища, забезпечує довіру громадян до державних органів та сприяє розвитку суспільства у цілому. Шлях до успіху полягає у постійному вдосконаленні і зміцненні інституційної бази держави для забезпечення стійкого та рівномірного розвитку всіх сфер життя суспільства.

Навчально-науковий інститут історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук