Department of Musical Arts and Choreography
Загальна інформація
Адреса: 36000, м. Полтава, вул. Коваля, 3; ауд. 233
Телефон: 095 797 76 16
Е-mаіl: direktorat_ikm@ukr.net (з приміткою «для кафедри музичного мистецтва»)
- Офіційна група НН ІКМ у Facebook – https://www.facebook.com/НН-Інститут-культури-і-мистецтв-ЛНУ-імені-Тараса-Шевченка-102865079023121
- Інстаграм НН ІКМ – @instutyt_kyltyru
- Ютуб НН ІКМ – https://www.youtube.com/channel/UCVZTwaTb4bPTclmJHq7TRaA
- Сайт кафедри – https://sites.google.com/view/departmentmusicartchoreography/головна
Кафедру створено 01 вересня 2015 р. на базі кафедри теорії, історії музики та інструментальної підготовки і кафедри співів та хорового диригування (наказ по ЛНУ імені Тараса Шевченка № 448-вк від 31.08.2015 р.).
Головна мета створення кафедри та її завдання: забезпечення ґрунтовної теоретичної та практичної підготовки майбутніх музикантів-виконавців, викладачів музики та хореографів, розвиток їх природного таланту; взаємозв’язок навчального процесу і творчої діяльності здобувачів вищої освіти як форми активного зростання їх професійної майстерності; опанування вітчизняної системи музично-художнього виховання у взаємозв’язку зі світовими мистецько-педагогічними школами; індивідуальний підхід до кожного студента та створення умов для розкриття особистого творчого потенціалу.
Місія кафедри: підготовка кваліфікованих, гармонійно розвинених фахівців у галузі мистецтва та художньої культури, які б органічно поєднували фундаментальну музичну, хореографічну освіту та практичні навички музиканта-виконавця та хореографа; формування духовного світу майбутніх фахівців засобами мистецтва; удосконалення змісту підготовки фахівців музичного та хореографічного профілю задля успішної їх подальшої творчої реалізації.
Освітня діяльність кафедри
Кафедра є випускаючою з напрямів підготовки й спеціальностей «Музичне мистецтво» та «Середня освіта (Музичне мистецтво)». Вона здійснює підготовку кваліфікованих фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнями «бакалавр», «магістр»:
- «Музичне мистецтво» (спеціалізації – «Академічний спів», «Естрадний спів», «Хорове диригування», «Фортепіано», «Народні інструменти», «Оркестрові струнні інструменти», «Оркестрові духові та ударні інструменти», «Музичне мистецтво естради та джазу»);
- «Середня освіта (Музичне мистецтво)» (денна та заочна форми навчання);
- «Хореографія» (спеціалізації – бальна, народна, сучасна).
Музичне відділення кафедри
Хореографічне відділення кафедри
Наукова діяльність
Наукова діяльність є одним із провідних напрямів роботи професорсько-викладацького складу кафедри. Основними векторами наукової роботи є організація наукових конференцій і семінарів регіонального, всеукраїнського й міжнародного рівнів; видання наукових публікацій, підготовка й захист кандидатських і докторських дисертацій з проблем мистецтвознавства й педагогіки; наукова робота зі студентами та магістрантами.
Викладачі кафедри беруть участь у розробці науково-дослідних тем: «Проблеми оптимізації та розвитку художньої освіти та естетичного виховання молоді», «Актуальні проблеми інструментального виконавства та професійної музичної підготовки».
Кафедра здійснює розробку науково-дослідного проекту: «Формування професійної компетентності студентів музичних спеціальностей у вищих навчальних закладах». Керівник проекту – доктор педагогічних наук, професор Сташевська І. О. Метою проекту є поглиблення теоретико-методологічних основ формування професійної компетентності студентів музичних спеціальностей у системі багаторівневої освіти та розробка практичних рекомендацій щодо організації процесу професійної підготовки майбутніх фахівців у галузі музичної культури.
Традицією кафедри стало проведення міжнародних та всеукраїнських науково-практичних конференцій: «Мистецька освіта в контексті глобалізації та полі культурності», «Стратегія розвитку художньої освіти та естетичного виховання в Україні у ХХІ столітті», «Актуальні питання баянно-акордеонного виконавства та педагогіки в мистецьких навчальних закладах». Матеріали конференцій висвітлюються в збірниках наукових праць.
Викладачі кафедри постійно беруть участь у роботі інших науково-практичних конференцій різного рівня, проводять науково-методичну та консультативну роботу в загальноосвітніх і мистецьких навчальних закладах.
Науково-дослідна та творча робота зі студентами
Студенти кафедри регулярно заохочуються до науково-дослідної роботи, особливо, під час підготовки і проведення Університетських Днів науки, підготовки наукових праць для участі в університетському конкурсі наукових робіт студентів. Студенти і магістранти приймають активну участь в Регіональній науково-практичній конференції магістрантів і молодих учених «Художня освіта та естетичне виховання молоді», на яких обговорюються перспективи підвищення ефективності естетичного виховання дітей і молоді в загальноосвітніх школах та мистецьких навчальних закладах, проблеми оптимізації професійної музичної освіти, питання музично-інструментального виконавства й інше.
Творча робота зі студентами спрямовується на їх підготовку та участь у різноманітних творчих заходах і акціях, зокрема всеукраїнських і міжнародних виконавських конкурсах і фестивалях, а також тематичних концертах, презентаціях та ін.
Міжнародна співпраця
З метою впровадження новітніх технологій в навчальний процес кафедра налагодила освітні, творчі й наукові зв’язки з різними навчальними закладами, організаціями і науковими установами України і зарубіжжя. Кафедра співпрацює з Національною всеукраїнською музичною спілкою, Національною спілкою композиторів України, іншими творчими об’єднаннями. Підписані договори про співпрацю та налагоджено співробітництво з Музичною академією Університету Східного Сараєво (Боснія і Герцеговина), Університету м. Ніш (Сербія), Бєлгородським інститутом мистецтв і культури (Росія), Поморською академією в м. Слупськ та Інститутом музичної освіти університету ім. Яна Кохановського в м. Кельце (Польща), Айзенштадською консерваторією (Австрія) та ін. Найкращі студенти кафедри неодноразово брали участь в якості стажистів у роботі Віденського музичного семінару, а також гастролювали як інструменталісти спільно з професором Віденської музичної академії Куртом Шмидом.
01.07.2022