DEPARTMENT OF WORLD HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
Загальна інформація
Адреса:. 36007, Полтавська обл., м. Полтава, вулиця Слави 4/2, ауд. 206
Телефон: +38 050 147 36 31
Е-mаіl: e.shevtsova209@gmail.com
Головна мета створення кафедри та її завдання: високопрофесійне викладання дисциплін з всесвітньої історії, теорії та сутності сучасних міжнародних відносин, при підготовці яких використовуються наукові розробки провідних вітчизняних і зарубіжних вчених. Навчальний процес націлений на підготовку вчителів історії і фахівців з міжнародних відносин, які на високому рівні володіють знаннями, вміннями і навичками, необхідними для подальшого професійного зростання.
Місія кафедри: підготовка всебічно розвинених фахівців з викладання історії в середній та вищій школі, а також фахівців з міжнародних відносин, які в своїй подальшій діяльності могли б успішно використовувати отримані знання і навички.
Освітня діяльність
Кафедра є випускаючою за напрямом підготовки Середня освіта (Історія та правознавство) і «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Співробітники кафедри здійснюють якісну підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями:
Освітній ступінь бакалавра
- Середня освіта (Історія та правознавство)
- Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.
Освітній ступінь магістра
- Середня освіта (Історія та правознавство)
- Історія та археологія.
- Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії.
Студентам викладаються такі навчальні дисципліни:
- «Міжнародні відносини та світова політика»;
- «Країнознавство»;
- «Історія міжнародних відносин»;
- «Міжнародні економічні відносини»;
- «Основи геополітики і геостратегії»;
- «Теорія міжнародних відносин»;
- «Міжнародна інформація»;
- «Міжнародні економічні відносини»;
- «Дипломатичний протокол та етикет»;
- «Основи дипломатії»;
- «Історія дипломатії»;
- «Міжнародне публічне право»;
- «Історія Стародавнього світу»;
- «Історія Стародавньої Греції та Риму»;
- «Історія середніх віків країн Європи і Америки»;
- «Історія середніх віків країн Азії і Африки»;
- «Нова історія країн Європи та Америки»;
- «Нова історія країн Азії і Африки»;
- «Новітня історія країн Європи та Америки»;
- «Новітня історія країн Азії та Африки»;
- «Історіографія всесвітньої історії» і т. д.
Навчальний процес забезпечує професорсько-викладацький склад кафедри:
Наукова діяльність
Незважаючи на складні соціально-економічні умови роботи кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин в евакуації, її наукова діяльність залишається провідним напрямком її діяльності.
Також продовжується вивчення колоніальної політики великих держав в ХІХ – ХХ ст. Зокрема, цей напрямок наукових досліджень розвивається д. і. н., професором М. С. Бурьяном, чиї наукові інтереси пов’язані з дослідженням колоніальної політики Великобританії на рубежі ХІХ – на початку ХХ ст., та к. і. н., доцентом О. В. Набокою, який концентрується на розгляді політики США в Східній Азії в 30 – 70-х рр. ХІХ ст.
Після того як кафедру очолив д. і .н., професор І. С. Михальський, оформилась третя наукова школа, представники якої концентруються на дослідження джерел з політичної історії та думки ХІХ – ХХ ст. Відновила діяльність аспірантура і докторантура кафедри. Під науковим керівництвом провідних співробітників кафедри – І. С. Михальського, О. В. Набоки та М. С. Бурьяна, молоді науковці проводять різноманітні дослідження з джерелознавства та історіографії, а також з історії міжнародних відносин.
Крім того, після короткої перерви відновився випуск наукового видання «Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Історичні науки» (гол. редактор – І. С. Михальський, відповідальний секретар – Н. М. Радченко). Протягом 2015 р. було видано два випуски даного зібрання наукових статей.
Слід також відзначити, що І. С. Михальський очолює Спеціалізовану Вчену Раду К 29.053.06 Луганського національного університету імені Тараса Шевченка із захисту кандидатських дисертацій, членами якої є провідні науковці кафедри.
Міжнародні зв’язки
Розвиваються наукові зв’язки оновленої кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин. Співробітники кафедри активно розвивають співробітництво з провідними науковими та освітніми закладами Києва, Ужгорода, Івано-Франківська, Миколаєва, Львову, Умані та інших міст України, а також Росії, Польщі та Туреччини.
04.07.2022