Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Department of Laboratory Diagnosis, Chemistry and Biochemistry

 

Загальна інформація

Адреса: 92703, Луганска обл., м. Старобільськ,  пл. Гоголя, 1

Телефон: +38 050 263 27 85

Е-mаіllnutmdt@gmail.com

Головна мета: створення гуманістичного середовища в процесі здійснення навчального процесу на кафедрі, основними складовими якого є провадження навчального процесу на сучасному науково-педагогічному рівні, забезпечення  науково-практичної творчості студента; створення комфортного соціально-психологічного клімату для провадження процесу навчання на основі співробітництва, демократичності та творчості.

Місія кафедри: формування спеціаліста на основі особистісної мотивації до науково- професійної діяльності, професійного самовдосконалення, активної життєвої позиції, що відповідає сучасним соціокультурним, духовним, естетичним та моральним принципам сучасного суспільства.


Освітня діяльність

Кафедра є випусковою зі спеціальностей «Технології медичної діагностики та лікування» (Лабораторна діагностики: медицина), Середня освіта (Хімія), «Хімія» і веде підготовку спеціалістів за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями:

ОКР бакалавр:

  • Технологія медичної діагностики та лікування.

ОКР магістр: 

  • Середня освіта (Хімія);
  • Хімія.

Впродовж навчання студенти освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» спеціальність «Технологія медичної діагностики та лікування» набувають знання з наступних базових дисциплін:

  • Лабораторна служба. Оцінка аналітичних методів
  • Техніка лабораторних робіт
  • Клінічна біохімія
  • Клінічна лабораторна діагностика
  • Лабораторна діагностика паразитарних інвазій
  • Гігієна та екологія з гігієнічною експертизою
  • Пропедевтика внутрішньої медицини
  • Пропедевтика педіатрії
  • Догляд за хворими з маніпуляційною технікою
  • Внутрішня медицина з оцінкою результатів досліджень
  • Педіатрія з оцінкою результатів досліджень
  • Інфекційні хвороби з оцінкою результатів досліджень
  • Акушерство та гінекологія з оцінкою результатів досліджень
  • Дерматологія, венерологія з оцінкою результатів досліджень
  • Неврологія та психіатрія з оцінкою результатів досліджень
  • Мікробіологія, вірусологія та імунологія з мікробіологічною діагностикою та інші дисципліни.

Магістранти  спеціальності «Хімія» вивчають:

  • Методологія та організація наукових досліджень
  • Механізми органічних реакцій та реакції карбаніонів
  • Стратегія і тактика органічного синтезу
  • Промислова біохімія / Біотехнологія
  • Біологічно активні гетероцикли
  • Геліоенергетика та молекулярні механізми передачі енергії в біосфері
  • Хімія активованих олефінів
  • Стереохімія
  • Регіо- та стереоскерований синтез
  • Хімія елементоорганічних сполук
  • Біохімія ферментів та гормонів
  • Клінічна біохімія
  • Прикладна біохімія
  • Біологічно активні гетероцикли та інші дисципліни.

Навчальний процес забезпечує професорсько-викладацький склад кафедри:

 
  Клімочкіна
Олена Михайлівна
,
доктор медичних наук,
професор
Потапенко
Едуард Володимирович
,
професор кафедри,

доктор хімічних, наук
     
horoshylov tverdohleb
Хорошилов
Геннадій Євгенович
,
доцент кафедри,
кандидат хім. наук
Ісаєнко
Ірина Петрівна
,
кандидат тех. наук,
доцент
Твердохліб
Наталія Михайлівна
,
старший викладач кафедри,
кандидат хім. науки
     
   
  Силкіна
Каріна Валентинівна
,
асистент 
 

Можливості для працевлаштування

Випускники спеціальності «Середня освіта (Хімія)» можуть працювати на посадах: учитель хімії у навчальних закладах середньої загальної, спеціальної, професійно-технічної та всіх форм власності; фахівець, інспектор, методист, завідувач секторів у районних, обласних відділах освіти; після закінчення магістратури – викладач хімічних дисциплін у вищих навчальних закладах, може займати посади керівників загальноосвітніх навчальних закладів та інших профільних установ.

Випускники спеціальності «Хімія» можуть працювати на посадах: фахівець-хімік у науково-дослідних, виробничих лабораторіях хімічного, біохімічного, біологічного, харчового, санітарно-гігєнічного, аграрного та фармацевтичного профілів, на підприємствах хімічної, металургійної, харчової, фармацевтичної промисловості; викладач хімічних дисциплін у вищих навчальних закладах, може займати посади керівників, завідувачів структурних підрозділів відповідного профілю різних рівнів.

Навчальні плани з підготовки зазначених фахівців містять 3 основних блоки професійно-орієнтованих дисциплін:

Фундаментальні: Загальна хімія; Неорганічна хімія; Аналітична хімія; Органічна хімія; Фізична хімія; Хімія високомолекулярних сполук; Колоїдна хімія; Фізичні методи дослідження речовини; Неорганічний синтез; Біологічна хімія;

Спеціалізовані: для спеціальності “Хімія” такими предметами є Механізми органічних реакцій та реакції карбаніонів; Стратегія і тактика органічного синтезу, Регіо- та стереоскерований синтез; Хімія гетероциклів, Хімія активованих олефінів; Хімія стероїдів; Аналіз органічних речовин, Токсикологічна хімія. Молекулярна та супрамолекулярна біохімія; Клінічна біохімія, Харчова хімія; Біологічно активні гетероцикли, Аналіз органічних речовин; Основи фармацевтичної та промислової біоінженерії, Тонкий органічний синтез препаратів для медицини та біології.

Спеціальність «Середня освіта (Хімія)» включає також предмети з педагогічної підготовки: Методика викладання хімії; Методика шкільного хімічного експерименту та виготовлення наочних посібників з хімії; Методика складання та розв’язування задач з хімії.

Студенти – хіміки та біохіміки проходять – науково-дослідні та науково-педагогічні практики. Базами науково-дослідних практик є науково-дослідні та науково-виробничі хімічні лабораторії різного профілю підприємств хімічної, фармацевтичної, харчової, металургійної та нафтопереробної промисловості, лабораторії санітарно-екологічного контролю та контролю якості, виробничі лабораторії та лабораторії синтезу органічних та біоорганічних речовин та ін. Магістранти спеціальностей “Хімії” освоюють викладання хімічних дисциплін вищої школи на базі ЛНУ імені Тараса Шевченка. Студенти спеціальності “Середня освіта. Хімія” проходять навчальні та виробничі педагогічні практики на базі шкіл, ліцеїв та гімназій.

Випускники спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» можуть працювати на посадах: лаборант у медичних лабораторіях різного профілю (клінічні, біохімічні, бактеріологічні, вірусологічні, імунологічні, санітарно-епідеміологічні та ін.); лаборант хімічного, біохімічного та фізико-хімічного аналізу, фахівець у профільних органах самоврядування.

Навчальні плани з підготовки зазначених фахівців містять блоки фундаментальних та клінічних дисциплін, зокрема: Лабораторна служба; Оцінка аналітичних методів; Техніка лабораторних робіт; Сучасні методи мікроскопічних досліджень, Цитохімічні та імунохімічні методи діагностики; Клінічна лабораторна діагностика; Лабораторна діагностика паразитарних інвазій; Мікробіологія, вірусологія та імунологія з мікробіологічною діагностикою; Клінічна біохімія; Гігієна та екологія з гігієнічною експертизою; Барвники та маркери у лабораторній діагностиці, Фізико-хімічні методи дослідження; Лабораторна діагностика невідкладних станів, Інноваційні технології медичної діагностики та лікування; Молекулярна онкологія, Методи експрес-діагностики у надзвичайних ситуаціях; Лабораторні методи у трансфузіології, Лабораторна діагностика у токсикології; Оцінка результатів дослідження у клініці: хірургія, педіатрія, терапія, ендокринологія, фтизіатрія, неврологія, дерматологія та венерологія, онкологія.

Базами практик для студентів спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування» є клінічні, мікробіологічні, біохімічні, санітарно-епідеміологічні, імунологічні лабораторії лікарень та приватні клінічні лабораторії Луганської області.


Наукова діяльність

На кафедрі значна увага приділяється науковій діяльності співробітників.

Комплексними темами кафедри лабораторної діагностики, хімії та біохімії є «Розробка методик синтезу нових субстанцій для створення органічних речовин з протитуберкульозною, антиснідовою та антиоксидантною дією», «Створення нових функціоналізованих 4Н-піранів, 2-халькогенопіридинів, 1,6-нафтиридинів та 5,6,7,8-тетрагідрохінолін-2-олів та -тіолів і дослідження їх хіміко-біологічних властивостей», «Створення фармакологічно активних похідних піридину, хіноліну, ізохіноліну, нафтиридину, індолізину та їх частково гідрованих аналогів», «Подвійна функціоналізація нітрогенвмісних гетероциклічних сполук ряду піридину».

Викладачі кафедри публікують наукові статті у періодичних фахових видання України та за кордоном, беруть участь у Міжнародних та Всеукраїнських наукових та науково-практичних конференціях, семінарах, круглих столах тощо, виконують функції наукових керівників студентів, що беруть участь у конкурсах студентських наукових робіт, олімпіадах, студентських конференціях.

Науково-дослідна робота зі студентами

Студенти займаються дослідницькою діяльністю під керівництвом викладачів кафедри. Серед напрямків досліджень аспірантів та докторантів кафедри лабораторної діагностики хімії та біохімії  такі:  «Еколого-гуманістичні цінності у структурі шкільної хімічної освіти: теоретико-методологічний аспект», «Синтез та властивості бензімідазолілзаміщених гетероциклів з містковими атомами Нітрогену» «Внутрішньо-молекулярне та міжмолекулярне нуклеофільне заміщення атома галогену в солях 2-галогенпіридинію».

Щорічно на Днях науки ЛНУ імені Тараса Шевченка кафедра лабораторної діагностики хімії та біохімії здійснює керування секціями Хімія, Лабораторна діагностика, заохочуючи до наукової роботи студентів університету.

З метою вдосконалення підготовки заявлених фахівців на базі кафедри проводяться науково-практичні конференції, семінари за участю провідних спеціалістів України.


Міжнародні зв’язки

З метою впровадження новітніх технологій у навчальний процес кафедра налагодила освітні та наукові зв’язки з різними навчальними закладами, організаціями та науковими закладами України  та зарубіжжя.

16.09.2022

© Luhansk Taras Shevchenko National University, 2007-2024