Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Кафедра олимпийского и профессионального спорта

Загальна інформація

Адреса: пр. Леніна, 1, м. Кремінна, Луганська область, Україна, 92905

E-mail: instfizkulturk@mail.ua

Телефон: +80958180159; +80509170454

Адреса приймальної комісії на ОКР бакалавр: пл. Гоголя, 1, м. Старобільськ, Луганська обл., 92703

Адреса приймальної комісії ОКР спеціаліст та магістр: пр. Леніна, 1, м. Кремінна, Луганської області., 92905

E-mail: luguniv.info.edu@gmail.com


Кафедру олімпійського та професійного спорту було створено в 2003 році за ініціативи професорсько-викладацького складу Інституту фізичного виховання та спорту, перерозподілу кафедри спортивних дисциплін та за підтримки керівництва Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”. Основою для функціонування зазначеного структурного підрозділу стало рішення Державної акредитаційної комісії щодо здійснення підготовки бакалаврів, спеціалістів та магістрів за напрямом „Спорт”. Кафедрою олімпійського та професійного спорту протягом її діяльності підготовлено багато видатних спортсменів, які прославились перемогами на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу і Європи. Нині на спеціальності „Спорт” навчаються студенти, серед яких є члени збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту.


Навчальна діяльність

Згідно з рішеннями Державної акредитаційної комісії кафедра здійснює підготовку фахівців за напрямом „Спорт” денної та заочної форм навчання за такими освітньо-кваліфікаційними рівнями:

 • бакалавр (бакалавр за скороченим терміном підготовки) – 6.010202;
 • спеціаліст — 7.01020201;
 • магістр  — 8.01020201.

Кафедрою на високому професійному рівні здійснювалася підготовка тренерських кадрів: бакалаврів зі спорту, тренерів з обраного виду спорту, магістрів з олімпійського та професійного спорту, викладачів. Кафедра забезпечує своїх студентів сучасними знаннями з техніки викладання обраного виду спорту, методики та організації тренувального процесу, підготовки організаційних питань щодо проведення змагань різного рівня.

До освітнього процесу та наукової співпраці кафедри олімпійського та професійного спорту активно залучаються провідні фахівці кафедр: теорії та методики фізичного виховання; спортивних дисциплін; кафедри здоров’я людини, фізичної реабілітації, безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту.

Більше 10 років кафедра готує висококваліфікованих фахівців, рівень професійної компетентності яких відповідає світовим стандартам. Особливий акцент у навчальному процесі звернено на глибоку професійно-практичну підготовку студентів. Дозволяють  поглибити їх знання заняття зі спортивно-педагогічного вдосконалення.

Високий рівень практичної підготовки забезпечується за рахунок проходження педагогічної (виробничої), організаційно-тренерської (навчальної) та тренерської (виробничої) практик в загальноосвітніх школах, дитячих та юнацьких спортивних шкіл, школах вищої спортивної майстерності, вищих училищ фізичної культури, спортивних клубах та ін.

Викладачами кафедри олімпійського та професійного спорту розроблене необхідне навчально-методичне забезпечення освітнього процесу: навчальні плани, робочі програми дисциплін навчального плану, тексти лекцій, плани практичних занять, завдання для лабораторних робіт, дидактичне забезпечення самостійної роботи, курсових та магістерських робіт. Навчально-виховні матеріали представлені також у електронному варіанті на сайті дистанційного навчання Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”.

Перелік дисциплін, що викладаються на кафедрі:

 • „Теорія і методика обраного виду спорту”;
 • „Вступ до спеціальності та основи юнацького спорту”;
 • „Спортивні споруди і обладнання”;
 • „Теорія і методика спортивного тренування”;
 • „Теорія і методика олімпійського спорту”;
 • „Теоретичні основи  паралімпійського та професійного спорту”;
 • „Технічні засоби тренування та тренажери”;
 • „Управління діяльністю спортивних організацій”;
 • „Футзал з методикою викладання”;
 • „Єдиноборства з методикою викладання”;
 • „Фітнес з методикою викладання”;
 • „Спортивний туризм”;
 • „Основи наукових досліджень”;
 • „Спортивна метрологія”;
 • „Плавання з методикою викладання”;
 • „Табірні збори з літніх видів спорту”;
 • „Методологія наукових досліджень у фізичному вихованні та спорті”;
 • „Олімпійська освіта”;
 • „Допоміжні засоби в системі підготовки спортсменів”;
 • „Паралімпійський спорт у сучасному суспільстві”;
 • „Медико-біологічний контроль у спортивному тренуванні”;
 • „Основи професійної підготовки тренерів зі  спорту в університетах західних країн”;
 • „Спортивно-педагогічне вдосконалення (футзал або східні єдиноборства, або плавання, або фітнес, або греко-римська боротьба, або складнокоординаційні види спорту, або важка атлетика, або теніс, або легка атлетика, або баскетбол, волейбол, або гімнастика)”;„Курсова робота з теорії та методики спортивного тренування в обраному виді спорту”;„Організаційно-тренерська практика (навчальна)”;
 • „Педагогічна практика (виробнича)”;
 • „Тренерська практика (виробнича)”.

Освітній процес забезпечує професорсько-викладацький склад кафедри:

polulyaschenko pavluk babich
Полулященко
Юрій Михайлович,
кандидат педагогічних наук,
професор,
Заслужений працівник
фізичної культури

і спорту України,
Заслужений тренер України,
директор ІФВС
Павлюк
Олена Михайлівна,
кандидат педагогічних наук,
доцент,
завідувач кафедри ОПС,
магістр за спеціальністю
„Управління навчальним закладом”
(кваліфікація – керівник
навчального закладу,

організатор освітньої діяльності)
Бабич
Вячеслав Іванович,
кандидат педагогічних наук,

доцент
brusak kostenko omelchenko
Брусак
Олександр Михайлович,

старший викладач,
заступник директора
з соціально-гуманітарної роботи,
Заслужений тренер України,
Майстер спорту СССР
зі спортивної гімнастики
Костенко
Олексій Миколайович,
викладач, магістр

за спеціальністю
„Фізичне виховання”
Омельченко
Аліна Олександрівна,
викладач, заступник директора

з навчальної роботи,
магістр з олімпійського
та професійного спорту,
аспірант, майстер спорту
України з художньої гімнастики
dubovoy yaroshenko
Дубовой
Олександр Володимирович,
викладач, майстер спорту,

неодноразовий призер
та переможець кубків
та чемпіонатів України
з пауерліфтингу;
рекордсмен України
з пауерліфтингу
та стронгмену
Ярошенко
Петро Вікторович,
старший викладач,

голова спортивного
клубу ЛНУ

Наукова діяльність

Колектив кафедри щорічно бере активну участь в організації та проведенні семінарів для тренерів і суддів, слухачів курсів підвищення кваліфікації. Викладачі відвідують міжнародні конференції, стежать за новими науковими розробками, переймають досвід роботи у провідних науковців інших вищих навчальних закладів країни. Співробітники кафедри працюють над розробкою та створенням теоретичного і методичного забезпечення навчально-тренувального процесу студентів. Впроваджують сучасні системи організації навчального процесу. Співробітники кафедри мають давні традиції в науково-дослідній роботі.

З метою активізації науково-дослідної роботи студентів професорсько-викладацьким складом кафедри щорічно проводяться презентації наукових досягнень, олімпіади та конференції. Кращі студентські роботи направляються на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт. Доповіді, які отримали найвищу оцінку, рекомендуються до друку в університетських збірниках наукових праць студентів та аспірантів, а молоді науковці – до вступу в аспірантуру.

Традиції спортивної слави кафедри сягають кількох десятиліть, коли її вихованці перемагали на всесоюзних та міжнародних змаганнях. На сьогодні випускники кафедри успішно виступають на змаганнях всеукраїнського та міжнародного рівнів. До таких переможців слід віднести наступних студентів та випускників спеціальності „Спорт”, як:

 • Ковальов Данило Олександрович (майстер спорту України з пауерліфтингу, дворазовий чемпіон України серед юнаків 2013 і 2014 рр., абсолютний чемпіон України серед юнаків 2014 р., рекордсмен України серед юнаків в присіданнях зі штангою 2014 р., дворазовий чемпіон Європи серед юнаків 2013 і 2014 рр., рекордсмен Європи серед юнаків в присіданнях зі штангою і становій тязі 2013 р. абсолютний чемпіон Європи серед юнаків 2014 р., срібний призер чемпіонату світу серед юнаків 2014 р., чемпіон України серед юніорів 2015 р.);
 • Друмов Дмитро Костянтинович (майстер спорту України з плавання, багаторазовий  переможець Кубків і Чемпіонатів України, переможець Всеукраїнської Універсіади в 2013 році, фіналіст чемпіонату Європи серед юніорів (Сербія 2011 р.);
 • Симоненко Василь Артурович (чемпіон України серед молоді з греко-римської боротьби, Учасник Чемпіонату Світу  (Хорватія, 10 місце);
 • Холодов Тимофій Євгенович (1-ше місце (ядро) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград); 1-ше місце (диск) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград));
 • Сердюк Андрій Андрійович (3-тє місце (спис) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград));
 • Цапун Олександр Артурович  (2-ге місце (ядро) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград); 2-ге місце (диск) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград); 1-ше місце (спис) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград);)
 • Ткачова Анна Іллівна (2-ге місце на Чемпіонаті України з плавання, 200 метрів на спині (1-4 листопада 2015 р., м. Біла Церква).
 • Жабняк Микола Євгенійович (3-тє місце (диск) на Чемпіонаті світу в Арабських Еміратах (Катар); 5 місце (ядро) на Чемпіонаті світу в Арабських Еміратах (Катар); 1-ше місце (спис) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград); 1-ше місце (ядро) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград); 1-ше місце (диск) на Чемпіонаті України (2.06.15, м. Кіровоград)).
 • Набережна Катерина Сергіївна (чемпіонат України м. Ужгород (21.03.2015 індивідуальна гонка 3місце; 22.03.2015 Крос-кантрі 4місто); чемпіонат України м. Суми
 • (1.05.2015 крос-кантрі 1 місце); чемпіонат України м. Кіровоград (велокрос 30.10.2015 групова гонка3 місце; 31.10.2015 естафета 2 місце).

Соціально-гуманітарна робота кафедри олімпійського та професійного спорту забезпечується заступником директора з соціально-гуманітарної роботи та кураторами груп спеціальності „Спорт”. Ними зі студентами здійснюється наступна соціально-гуманітарна робота:

 • здійснюються індивідуальні консультації стосовно навчально-виховного процесу;
 • проводяться круглі столи („Здоровий спосіб життя”, „Плани та перспективи щодо подальшого навчання в вузі”) та індивідуальні бесіди („Україна єдина”, „Пагубні звички”, „Роль професіоналізму в сучасному суспільстві”) та ін.;
 • організовується „День здоров’я” та ін.

Кафедра олімпійського та професійного спорту – це науково-дослідна, навчально-методична та спортивно-зорієнтована структурна одиниця Інституту фізичного виховання та спорту Державного закладу „Луганський національний університет імені Тараса Шевченка” зі значними навчальними, науковими й спортивними досягненнями майбутніх тренерів з обраного виду спорту, магістрів з олімпійського та професійного спорту та викладачів.

kaf_ops

16.05.2016

© Луганский национальный университет имени Тараса Шевченко, 2007-2018