Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

РУБІЖАНСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ КОЛЕДЖ ІМЕНІ О.Є. ПОРАЙ-КОШИЦІ

 

Загальна інформація

Адреса: 93010, Україна, Луганська обл., м. Рубіжне, пров. Клубний, 12

Телефон/факс: 06453-63749

Телефон: 06453-63749

Електронна пошта: admin@rpk.lg.ua

Веб-сайт: http://rpk.lg.ua/


 

Рубіжанський політехнічний коледж імені О. Є. Порай-Кошиці – вищий заклад освіти І-ІІ рівня акредитації.

Рубіжанський хіміко-механічний технікум був заснований у 1927 році за проханням групи Рубіжанських хімічних заводів південно-хімічного тресту “Хімвугілля” для підготовки техніків-виробників та інженерів для Рубіжанських хімічних заводів.

Згідно з Указом Президента України «Про заходи щодо вдосконалення системи вищої освіти України», відповідно до Закону України «Про вищу освіту»,враховуючи клопотання Луганської обласної державної адміністрації, керівництва Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка, колективу і керівництва Рубіжанського політехнічного технікуму ім.. О.Є. Порай-Кошиці та з метою оптимізації мережі вищих навчальних закладів, забезпечення ефективного використання навчально-лабораторної бази та науково-педагогічного потенціалу наказом Міністерства освіти і науки України № 68 від 02 лютого 2005 року створено у складі Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка відокремлений структурний підрозділ – Рубіжанський політехнічний технікум ім. О.Є. Порай-Кошиці.

З метою підвищення якості підготовки фахівців, реалізації системи ступеневої освіти, дотримуючись загальноєвропейських тенденцій зближення систем вищої освіти та з метою оптимізації мережі вищих навчальних закладів наказом Міністерства освіти і науки України № 400 від 06 липня 2005 року Рубіжанський політехнічний технікум ім.. О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка в Рубіжанський політехнічний коледж ім.. О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.

Діяльність коледжу регламентується «Положенням про відокремлений підрозділ “Рубіжанський політехнічний коледж імені О.Є. Порай-Кошиці Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”».

Наш навчальний заклад  має славетну історію й глибокі традиції, які постійно збагачуються і підтримуються.

Колектив коледжу живе насиченим творчим життям, спрямованим на підвищення якості підготовки фахівців завдяки модернізації освітньої діяльності, застосуванню новітніх, педагогічних та інформаційних технологій; залученню викладачів та студентів до активної навчально-дослідної роботи; сприянню громадському становленню та професійній самореалізації майбутніх спеціалістів – наших випускників.

Запрошуємо всіх, хто бажає отримати гідну сучасну освіту європейського рівня, вступати до Рубіжанського політехнічного коледжу імені О.Є.Порай-Кошиці!


 

Адміністрація

gorelik ГОРЕЛІК ВОЛОДИМИР ОЛЕКСАНДРОВИЧ директор коледжу

Закінчив Рубіжанський філіал Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля за спеціальністю  «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів»; Луганський національний університет імені Т. Шевченка за спеціальністю «Управління навчальним закладом».

   
kovnir КОВНІР ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА – заступник директора з навчально-виробничої роботи

Закінчила Ворошиловградський машинобудівний інститут за спеціальністю «Машини і апарати хімічних виробництв».

   
vitovska ВІТОВСЬКА ІРИНА АВАЗІВНАзаступник директора з виховної роботи

Закінчила Самаркандський державний університет за спеціальністю «Філолог. Викладач російської мови та літератури».

   
kalujny КАЛЮЖНИЙ СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ – заступник директора з адміністративно-господарської роботи

Закінчив Рубіжанський філіал Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля за спеціальністю «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів».


 

Навчальна діяльність

Коледж здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста за наступними спеціальностями:

на основі базової загальної середньої освіти (9 класів)

 • Економіка
 • Облік і оподаткування
 • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність
 • Комп`ютерна інженерія
 • Галузеве машинобудування
 • Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
 • Хімічні технології та інженерія (виготовлення виробів і покрить із полімерних матеріалів)
 • Хімічні технології та інженерія (виробництво високомолекулярних сполук)
 • Харчові технології
 • Будівництво та цивільна інженерія
 • Автомобільний транспорт

По закінченню навчання студент отримує атестат про повну загальну середню освіту та диплом молодшого спеціаліста.

на основі повної загальної середньої освіти (11 класів)

 • Економіка (денна і заочна форма навчання)
 • Облік і оподаткування (денна і заочна форма навчання)
 • Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (денна і заочна форма навчання)
 • Комп`ютерна інженерія (денна форма навчання)
 • Галузеве машинобудування (денна і заочна форма навчання)
 • Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка (денна і заочна форма навчання)
 • Хімічні технології та інженерія (денна і заочна форма навчання)
 • Харчові технології (денна і заочна форма навчання)
 • Будівництво та цивільна інженерія (денна форма навчання)
 • Автомобільний транспорт (денна і заочна форма навчання)

на базі освітньо-каваліфікаційного рівня “Кваліфікований робітник”:

 • Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка
 • Харчові технології
 • Будівництво та цивільна інженерія
 • Автомобільний транспорт

По закінченні студент отримує диплом молодшого спеціаліста.

Під час навчання в коледжі студенти можуть отримати додаткові професії:

 

 • водії категорії «В»;
 • водії категорії «С»;
 • водії категорії «ВС»;
 • водії категорії «E» (стаж 1 рік);
 • водії категорії «D» (стаж 3 роки);
 • перукар-модельер;
 • кухар;
 • продавець непродовольчих товарів;
 • продавець продовольчих товарів;
 • продавець з лотка, на ринку.

Випускники, які закінчили коледж по спеціальностях «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Харчові технології», «Автомобільний транспорт», «Економіка», «Облік і оподаткування», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», «Комп`ютерна інженерія» можуть продовжити своє навчання і отримати кваліфікацію «бакалавр», «спеціаліст» (денна та заочна форма навчання) на базі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

 

Організація навчального процесу

Навчальний процес у коледжі забезпечує педагогічний колектив, у складі якого 44 викладачів вищої категорії, 13 викладачів першої категорії, 8 викладачів  другої категорії, 4 спеціалістів.


 

Коледж сьогодні

Рубіжанський політехнічний коледж імені О.Є.Порай-Кошиці входить до складу Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, який є багатопрофільним навчальним закладом, що здійснює програму ступеневої освіти і фахової підготовки за різними освітньо-кваліфікаційними рівнями.

Соціальна інфраструктура коледжу включає 6 навчальних корпусів загальною площею 14985 кв.м, навчально-виробничі майстерні, господарські будівлі, 1 гуртожиток. Навчання студентів здійснюється у 43 кабінетах та 20 обладнаних спеціалізованих лабораторіях.

Навчальна база коледжу включає 9 комп’ютерних класів на 124 місця, оснащених сучасними комп’ютерами, об’єднаних у локальну комп’ютерну мережу, яка підключена до мережі INTERNET.

Значна роль у забезпеченні продуктивності навчального процесу належить бібліотеці коледжу з читальним залом. Книжковий фонд бібліотеки становить понад 50783 примірників, до 72 % яких складають підручники та навчальні посібники. Книгозабезпеченість в цілому становить 47 підручників на одного читача. Бібліотеку оснащено комп’ютерами, які підключено до мережі  INTERNET. Створено електронну базу навчально-методичного забезпечення з усіх дисциплін.

У гуртожитку коледжу можуть проживати всі студенти, що потребують на житло.  Щорічно місця в гуртожитку отримують 200 студентів з інших міст. Забезпеченість студентів гуртожитком 100%. Приміщення гуртожитку обладнане автономними водонагріваючими пристроями, що дало можливість користуватися гарячою водою у будь-який період року.

Щорічно проводиться ремонт  навчальних корпусів і гуртожитку. Обладнано актовий зал на 250 місць. У коледжі є чотири спортивні зали, два тренажерні зали, функціонує  п’ять спортивних майданчиків, які обладнані необхідним спортивним інвентарем, тренажерами, що дозволяє організувати діяльність 10 секцій з п’яти видів спорту. У 2004 р. коледж придбав міні-стадіон із штучним покриттям. У 2007 році на баланс коледжу був переданий місцевий Палац спорту, що значно знижує навантаження на вже існуючі спортивні зали та  дає можливість студентам і працівникам коледжу у вільний час відвідувати тренажерні зали, волейбольні, баскетбольні, футбольні майданчики та власний басейн. Спортивні команди коледжу – неодноразові призери Спартакіади міста, займали призові місця в обласних спортивних змаганнях ВНЗ І-ІІ р.а.

В головному навчальному корпусі обладнані буфет та кафе-їдальня для студентів і працівників закладу на 100 посадочних місць.


 

Наукова діяльність

Метою науково-методичної роботи коледжу є:

 • науково-методичне забезпечення завдань концепції навчального закладу, що реалізуються через постійне вдосконалення навчально-виховного процесу;
 • задоволення потреб викладачів;
 • створення умов щодо фахового функціонування та особистісної самореалізації викладачів;
 • оволодіння викладачами сучасним змістом і технологіями навчання і виховання, методами наукового аналізу власної педагогічної діяльності, засобами вирішення педагогічних задач, спрямованих на розвиток особистості студента, його соціалізації.

Одним із провідних призначень науково-методичної роботи коледжу є підвищення кваліфікації викладачів, тобто створення гнучкої системи динамічного задоволення професійних потреб педагогічних працівників.

Усі викладачі, які задіяні в навчальному процесі підготовки молодших спеціалістів, мають відповідну вищу освіту та достатній педагогічний стаж.

Навчальний процес забезпечено методичним комплексом: необхідними комп’ютерними програмами, підручниками, дидактичним матеріалом, методичними розробками та вказівками щодо виконання практичних робіт, методичними рекомендаціями для заочної форми навчання.

Суттєву допомогу студентам в оволодінні навчальними дисциплінами надають предметні циклові комісії:

 • Циклова комісія комп’ютерних дисциплін (голова – Проскурніна Ірина Миколаївна)
 • Циклова комісія гуманітарних дисциплін (голова – Бєлякова Яна Володимирівна)
 • Циклова комісія спецавтомеханічних дисциплін (голова – Севрюк Марина Валеріївна)
 • Циклова комісія економічних дисциплін (голова – Святошенко Олена Олександрівна)
 • Циклова комісія загальноосвітніх дисциплін (голова – Мамона Тетяна Петрівна)
 • Циклова комісія хіміко-технологічних дисциплін (голова – Усачова Олена Миколаївна)
 • Циклова комісія спецелектротехнічних дисциплін (голова – Руда Олена Олексіївна)
 • Циклова комісія загальнотехнічних та спецмеханічних дисциплін (голова – Андропова Любов Леонідівна)
 • Циклова комісія будівельних дисциплін (голова – Болотін Олександр Володимирович)

Циклові комісії працюють, удосконалюючи матеріали відповідно до нових вимог, намагаються забезпечити всі аспекти навчально-виховної роботи зі студентами необхідними навчально-методичними посібниками та активно впроваджують інноваційні технології навчання (кредитно-модульну систему, електронні посібники та підручники, пакети прикладних комп’ютерних програм).

Прийом на навчання до коледжу здійснюється на конкурсній основі відповідно до умов прийому на навчання.

Ласкаво просимо до Рубіжанського політехнічного коледжу імені О. Є. Порай-Кошиці!

26.09.2018

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019