Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Віртуальна зустріч із письменником

Студенти Інституту педагогіки і психології взяли участь у заході з циклу «Віртуальна зустріч із письменником».

Наприкінці 2015 року студенти, викладачі, співробітники наукової бібліотеки Луганського національного університету долучилися до Всеукраїнського соціокультурного проекту «Вся Україна читає дітям», у рамках якого було організовано низку цікавих заходів у дитячих садках і школах Старобільщини. І діти, і студенти отримали справжню насолоду від читання та інсценізації художніх творів як всесвітньо відомих письменників-класиків, так і новітніх авторів.

Нещодавно, 19 лютого, відбулася зустріч студентів з авторами захоплюючих пригодницько-фантастичних творів для юного читача Наталією Гузєєвою та Ксенією Ковальською. Зустріч відбулася у рамках циклу «Віртуальна зустріч із письменником», започаткованого на початку другого навчального семестру. Гості подарували бібліотеці ЛНУ комплекти своїх книг для дітей (Капітошка, Петрик П’яточкін, зеленошкірі чоловічки із далекої планети Салатти, кумедні кози Каша і Ляля та ін.).

Студенти ретельно готувалися до цього заходу: читали й аналізували твори, підготували відеопрезентацію творчості обох письменниць, ознайомились з їхніми інтерв’ю, що були опубліковані в газетах і журналах України, зробили добірку мультфільмів про улюбленців дітвори останніх тридцяти років – П’яточкіна і Капітошку, організували й самі взяли активну участь у дискусії «Чи потрібно дорослим читати дитячі книги?». У ході дискусії було розглянуто кілька питань, які викликали жвавий інтерес студентів і викладачів, над якими варто задуматись і дорослим. Серед них:

  • Яке зло несе образа?
  • Чи можна тримати образу в душі?
  • Яка вона – справжня дружба?
  • Чи можна забувати про своє коріння?
  • Що має бути пріоритетом в житті кожної людини?

Незабаром планується зустріч студентів Інституту педагогіки і психології з вихованцями дошкільних закладів та учнів початкових класів Старобільщини. На дітей чекає зустріч із героями творів Наталі Гузєєвої, Ксенії Ковальської та інших популярних сучасних дитячих письменників.

Нагадаємо, що література для дітей та юнацтва – одна з найважливіших фахових дисциплін, що вивчаються студентами спеціальності «Початкове навчання». Майбутні вчителі вивчають багато питань на лекційних і практичних заняттях з дитячої літератури. Тож, ознайомлення з художньої творчістю для дітей – це не лише аудиторні зустрічі в межах відведених навчальним планом годин, а ще й багато цікавих заходів щодо популяризації української дитячої книжки серед юних читачів.

За інформацією
Інституту педагогіки і психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019