Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Заходи, присвячені Дню Героїв Небесної Сотні

Сьогодні у структурних підрозділах ЛНУ пройшли заходи, присвячені Дню Героїв Небесної Сотні.

Так, у Старобільському гуманітарно-педагогічному коледжі та Коледжі Луганського національного університету імені Тараса Шевченка пройшов ряд заходів до цього пам’ятного дня.

На загальних зборах студентів і викладачів коледжу присутнім було надано інформацію про встановлення Дня Героїв Небесної Сотні, ознайомлено зі змістом Указу Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

11-го лютого 2015-го року, Указом Президента України № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні встановлено особливий пам’ятний день – «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого. Революція гідності або ж Єврореволюція, Євромайдан проходила з листопада 2013 по лютий 2014 року. Днем пам’яті Героїв Небесної Сотні стало 20 лютого, бо саме тоді в Києві загинуло 67 людей. Вони прийшли туди відстоювати свої права та права всього українського народу. Їхні думки й бажання були щирими, їхні серця не відчували страху. Ми повинні пам’ятати про цих мужніх людей: Мазуренка Павла, Нігояна Сергія, якому було лише 20 років, Вербицького Юрія, Веремія В’ячеслава, Жизневського Михайла, Мойсея Василя, Сергія Байдовського, Тарасюка Івана та багатьох інших.

Студентам було сказано напутнє слово про те, що саме вони є майбутнім України, і своїми знаннями, працею, здобутками повинні підносити її культуру, бути гідними своїх предків, любити рідну землю, берегти волю і незалежність України, поважати свій народ і рідну мову.

Під час заходу студенти наголосили, що незважаючи на всі негаразди, що відбуваються зараз, усі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної й квітучої держави та чистого й мирного неба над головою.

Захід завершився хвилиною мовчання та виконанням Державного Гімну України.

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019