Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Тренінг від Вахтанга Кіпіані

17 лютого український журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані провів лекцію-тренінг для студентів і викладачів ЛНУ.

«Конфліктологія для журналістів» – назва тренінгу, який проводився в рамках проекту «Конфлікт у медіа і медіа в конфлікті: донесення дражливих питань через засоби масової інформації». Проект є комплексом професійно-освітніх заходів, які проводить Школа журналістики Українського католицького університету спільно з громадською організацією «Львівський Медіафорум» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Метою проекту є посилення спроможності українського суспільства вирішувати конфлікти через підвищення якості українських медіа, адже наразі заклики до поміркованого обговорення ситуації програють повідомленням, які зумовлюють наростанню напруги. Результатом проекту має стати більш професійне висвітлення дражливих для українського суспільства тем в журналістських матеріалах, що сприятиме формуванню об’єктивного бачення конфлікту в аудиторії, розбудові толерантного загальнонаціонального діалогу.

Одним з основних питань лекції став аналіз конфліктологічних процесів в медіа з перспективи історичної, культурної спадщини минулого та сьогодення.

Вахтанг Кіпіані розповів про важливість громадської дискусії для зменшення конфліктності суспільних процесів та роль і місце в цьому журналістики/історії/політології Проінформував про те, як глибина дослідження певної тематики журналістом чи істориком може сприяти поінформованості суспільства для вирішення конфліктних ситуації та примиренні громад, суспільств та народів.

Ще одним важливим питанням тренінгу стала різна культурна та історична пам’ять і вміння її комунікувати в журналістських матеріалах для подолання соціальних конфліктів та суперечок.

Лектор акцентував увагу на визначенні місця і ролі журналіста/ історика/ політолога для формування збалансованих матеріалів та відображення реального стану суспільства.

Завдяки лекції-тренінгу слухачі поглибили  теоретичні знання щодо створення більш якісного та неупередженого за змістом медіапродукту, та змогли усвідомити всю глибину впливу минулого на події сьогодення.

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019