Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Медіашкола»: відроджуємо традиції

Студенти факультету української філології та соціальних комунікації стали слухачами майстер-класу із журналістики.

Його провів старший викладач кафедри журналістики і видавничої справи, практикуючий тележурналіст Соломін Євген Олександрович. Цей майстер-клас був першим у серії зустрічей студентів із журналістами-практиками в межах вже традиційної для факультету «Медіашколи».

«Заняття «Медіашколи» кафедра журналістики і видавничої справи започаткувала два роки тому. Традиційно ми їх проводили двічі на рік: різдвяні й літні. Із досвіду минулих років хочеться відзначити, що це не лише ефективний спосіб набуття практичних навичок студентами-журналістами, а й можливість упевнитися у виборі професії, познайомитися із відомими журналістами, які можуть поділитися власними напрацюваннями й методами роботи. Незважаючи на те, що університет переміщено до Старобільська, ми не хочемо, щоб наші студенти втрачали нагоду спілкування з людьми, які досягли висот у своїй професії. Ми вирішили відродити цю традицію. На лютневий очний тиждень ми запланували два майстер-класи. Один проведе Соломін Євген Олександрович, а другий – київська журналіст, ведуча й автор програм телеканалу «Тоніс» Вікторія Єршова. Другий майстер-клас відбудеться через скайп, адже наш університет має усі технічні можливості для якісного віддаленого навчання», – сказала завідувач кафедри журналістики і видавничої справи Фєдотова Наталія Михайлівна.

На майстер-класі слухачі вчилися шукати теми для місцевих новин. Добирали теми за оригінальними методиками: синектики, методу каталогу, шукали новини у буквальному смислі «під ногами».

«Дуже незвичним було «шукання новин під ногами». Ми буквально ходили поверхами й дивилися під ноги, щоб роздобути новини. Спочатку здавалося, що це нереально, а потім не могли зупинитися, адже звичайна ганчірка на підлозі може нагадати безліч проблем: від низької заробітної плати технічних працівників до зниження рівня культури людей, які не поважають працю інших», – поділилася враженнями студентка спеціальності «Журналістика» Каламайко Ніна.

Студенти жваво обговорювали теми, вибудовували за рейтингами актуальності, доводили значущість їхнього висвітлення у місцевому випуску новин.

«Дуже сподобався прийом, коли ми намагалися побачити проблему очима цієї проблеми. Такий підхід дозволив розкрити нові нюанси теми, про які навіть не замислювалися на початку», – розповів студент спеціальності «Журналістика» Борисенко Артем.

Найголовніше, чому навчилися студенти на майстер-класі – не боятися мислити нестандартно, адже саме такий підхід дозволить зробити звичайні новини цікавими й привернути увагу суспільства до актуальних проблем. А це і є вияв високого професіоналізму журналіста.

Євген Олександрович Соломін відзначив: «Викладачі кафедри журналістики і видавничої справи намагаються зробити заняття для студентів цікавими і стаціонарно, і дистанційно. Ми завжди використовуємо нагоду поділитися своїми вміннями зі студентами. Це заняття показало, що студенти факультету української філології і соціальних комунікацій творчі, неординарні, у них велике майбутнє в професії, і ми допоможемо їм стати професіоналами».

Прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019