Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Співпраця із ПРООН

Представники ЛНУ взяли участь у тренінгу зі сталого розвитку серед представників ВНЗ України.

У заході взяли участь представники 18 вітчизняних вишів, серед яких і Луганський національний університет імені Тараса Шевченка. Університет представляла завідувачка Центру з міжнародної та навчально-виховної роботи Ірина Мигович.

Мета заходу – навчити майбутніх тренерів інтерактивних методик та надати матеріали, які вони будуть застосовувати під час роботи з групами.

Тренінг проходив з 11 по 14 лютого в селі Карпати Закарпатської області для тренерів із курсу «Сталий розвиток за участі громад», організований ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (далі – МРГ) у рамках співпраці з вищими навчальними закладами України. Серед завдань МРГ:

  • розбудова можливостей місцевих громад та представників влади у впровадженні місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, запровадженні місцевого планування за участі громад, наданні громадських послуг, відновленні базової соціальної та комунальної інфраструктур, а також розвитку малого фермерського бізнесу;
  • заохочування енергетичного планування та ефективного використання енергії, використання інноваційних технологій та проведення кампаній з підвищення обізнаності у сфері енергоефективності;
  • поширення кращих практик та знань щодо мобілізації громад та управління за участі громад через національний ресурсний центр та сприяння розвитку політики щодо місцевого самоврядування, поступу децентралізації та регіонального розвитку;
  • включення методології підходу до місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, до навчальних планів та програм вищих навчальних закладів.

За чотири дні учасники, що представляють Мережу університетів-партнерів спільного проекту ПРООН/ЄС «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», дізналися, як побудувати ефективний тренінг і бути успішними тренерами, опанували методологію розробки тренінгових завдань.

Тренінг охоплював 6 тематичних модулів, що стосуються взаємодії з громадами:

  • робота в команді і особистість активної дії;
  • соціальна мобілізація громад;
  • ефективна комунікація;
  • виявлення потреб громади і менеджмент проектів;
  • конфлікти та шляхи їхнього вирішення (медіація);
  • поради із залучення ресурсів для вирішення проблем громад і реалізації спільних ініціатив.

Усі учасники, які пройшли тренінг, отримали сертифікати тренерів. Згідно з умовами участі у цьому заході, кожен представник від вишу протягом 2016 року зобов’язаний провести цей тренінг у своєму виші. Учасники також обговорили і затвердили план роботи Національної мережі на 2016 рік.

За інформацією Центру
з міжнародної та навчально-виховної роботи

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019