Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Участие в программе «Активные граждане»

У Луцьку студентка ЛНУ взяла участь у програмі „Активні громадяни”.

Студентка 2 курсу факультету української філології та соціальних комунікацій Алла Вольнова взяла участь у програмі „Активні громадяни”, що тривала з 08 до 12 лютого у м. Луцьку.

„Активні громадяни” – це програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.

Дуже швидко, у ритмі активних громадян, пройшли 5 днів тренінгу! Мета проекту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах, та надання їм знань, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності, і навичок вміння вести безконфліктний діалог.

Кожен день розпочинався базовим тренінгом. За 5 днів було розглянуто такі сесії: «Я і моя ідентичність», «Діалог», «Локальні та глобальні громади», «Проект соціальної дії». Насправді усі сесії були складні, але представники СГО „Молодіжна Платформа” зробили їх ігровими та веселими.

Окрім навчання, учасники Молодіжного центру організували для слобожан розширену екскурсію містом. Активісти відвідали презентації відкритого простору „Inner Space”, „Озерний вітер”; презентацію роботи „Молодіжного центру Волині”. Цікавим видався трансфер до Волинської бібліотеки імені Олени Пчілки. Актуальними у заході були виступи спікерів відкритого простору на тему „Трансформація української держави в умовах зовнішньої агресії. Пошук шляхів сталого розвитку” (за участю громадських організацій та лідерів міста Луцька).

У рамках програми відбулася зустріч із керівництвом Луцької міської ради, обговорення програм підтримки громадських та молодіжних ініціатив; презентації проектів-фестивалів „Бандерштат”, „Ніч у Луцькому замку”, „Art territory”, фестивалю театрального мистецтва „Мандрівний вішак”.

Швидко й неочікувано завершились ці чудові дні, з приємними людьми і неперевершеними емоціями. Та треба пам’ятати, що кожен кінець – це початок чогось нового і, можливо, грандіозного.

© Луганский национальный университет имени Тараса Шевченко, 2007-2019