Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«ACTIVE CITIZENS PROJECT 2015–2016»

Студенти ЛНУ здійснили національний навчальний візит для представників студентського самоврядування переміщених ВНЗ до м. Суми. 

З 24 по 27 листопада 2015 року представники студентського самоврядування Інституту педагогіки і психології Олексій Шальнєв та Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму  Владислав Ігошин та Вікторія Рева відвідали м. Суми в рамках британської програми «ACTIVE CITIZENS PROJECT 2015–2016» з метою обміну досвідом організації роботи тимчасово переміщених ВНЗ Луганської та Донецької областей, знайомства з досвідом роботи органів студентського самоврядування в університетах Сумщини.

«Активні громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку.

Проект стартував в 2009 році та реалізується більше ніж у 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії.

Мета проекту полягає у сприянні соціальним змінам і забезпеченні сталого розвитку шляхом створення і розбудови мережі молодих лідерів із залученням молодіжних організацій, які є рушіями реформ у своїх громадах та надання їм знань та навичок, що сприятимуть побудові відносин між людьми на засадах рівності та рівних можливостей, поваги до різноманіття, вміння вести безконфліктний діалог.

В Україні проект розрахований на розвиток серед молоді знань та навичок, які б сприяли міжкультурному діалогу та вирішенню конфліктів в масштабі всієї України, насамперед на Сході України.

Під час візиту делегація Луганського національного університету імені Тараса Шевченка відвідала Сумську обласну державну адміністрацію та Сумську телерадіокомпанію; взяла участь у круглому столі в Сумському державному університеті, молодіжному шоу «StudDance».

«Запамятались  тренінги, які були надзвичайно цікавими та пізнавальними. Але більше всього мені сподобалось як нас навчали створювати власні проекти. В мене є декілька ідей, які я хочу реалізувати в Старобільску і тепер, завдяки програмі «Активні громадяни», я знаю як це зробити» – розповіла Вікторія Рева, студентка 1 курсу Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, спеціальності «Дизайн інтер’єру та середовища».

На зустрічах з представниками органів влади, ЗМІ, колективами викладачів і студентів обговорювалися проблеми студентського самоврядування, напрями діяльності студентів у переміщених ВНЗ – навчальна, наукова, культурно-дозвіллєва, побутова; було знято цикл телепередач про особливості освітньої діяльності евакуйованих вишів.

«Мені було цікаво поспілкуватись зі студентами з інших переміщених вишів та дізнатись як відбувається навчальний процес та як функціонує студентське самоврядування в вищих навчальних закладах, які опинились у схожих умовах з нашим університетом. Також ми плануємо проводити тренінги для студентської молоді, де тренерами виступатимуть самі студенти 4-5 курсів», – додав Владислав Ігошин, студент  1 курсу Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму, спеціальності «Професійна освіта. Транспорт».

Центральною частиною візиту було проведення низки мотиваційних тренінгів, спрямованих на активізацію громадянської свідомості, підвищення громадянської активності студентства в розбудові українського суспільства і держави, формуванні нової політичної нації.

По закінченню візиту учасникам видано сертифікати британської програми «ACTIVE CITIZENS PROJECT 2015–2016».

За інформацією
Інституту педагогіки та психології
та Інституту торгівлі, обслуговуючих технологій та туризму

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019