Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Вікіпедія: редагуємо правильно

В ЛНУ пройшов тренінг, присвячений аспектам редагування, розміщення та написання статей до Вікіпедії.

Заняття проводили вже знайомі нам вікіпедисти Павло Лакійчук, Ледонід Овчаренко, Дмитро Карлій та Левон Азізян.

«Уявіть собі світ, де кожен має вільний доступ до всіх накопичених людством знань. Ось чого ми прагнемо!»

Саме цими словами засновника Вікіпедії  Джиммі Вейлза й розпочалась теоретична частина Віківишколу. Учасникам розповіли коротку історію створення проекту, основні правила та аспекти редагування, розміщення та написання статей до Вікіпедії.

Принципи редагування Вікіпедії втілені в «п’яти основах» та численних політиках і рекомендаціях, що призначені формувати відповідний вміст.

До основних причин того, чому потрібно редагувати Вікіпедію, коучі віднесли: можливість взяти участь у волонтерському русі, тим самим принеси користь суспільству; отримати корисний досвід редагування статей розміткою, яка є стандартною для багатьох подібних сайтів.

Оскільки Вікіпедію може редагувати кожен, вільну енциклопедію часто критикують за те,  що інформаціє не завжди є правильною та достовірною.  Рішенням цієї проблеми стали посилання на авторитетні джерела, які подаються після статті.

Згідно з правилами Вікіпедії, які зазначені на сайті, щоб стаття могла бути опублікована у Вікіпедії, вона повинна бути енциклопедичною і не бути словниковою чи схожою на таку. Тема статті також повинна відповідати критеріям значимості, що зазвичай означає, що вона повинна бути достатньо розкрита в інших авторитетних джерелах, таких як провідні медіа чи академічні видання, незалежні від предмету статті.

Після закінчення ознайомлення з теоретичною частиною Віківишколу, кожен бажаючий зміг вже на практиці спробувати редагувати статтю на сайті. У присутніх залишились неймовірні враження від цього процесу – в такі моменти відчуваєш себе частиною великої та потрібної для всього світового суспільства справи.

Трет’якова Юлія, прес-центр ЛНУ

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019