Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Вічна пам’ять загиблим героям!

Сьогодні в ЛНУ відкрили стенд-меморіал загиблим в АТО героям Старобільщини.

Про втрати завжди говорити важко і боляче, але коли з життя йдуть кращі, молоді, то говорити ще важче. Сьогодні на стіні нашого університету з’явився стенд-меморіал, на якому будуть світлини загиблих героїв, які поклали своє життя заради майбутнього українського народу.

Любити Вітчизну, любити завжди,

поля її росні, зелені сади

і їй не жаліти за дні молоді

ні крові у битві, ні поту в труді.

Саме так і любили свою Україну наші земляки :

  • Куліш Іван Володимирович, який загинув в липні 2014 р. в бою під с.м.т. Георгієвка, Лутугинського р-ну;
  • Федоров Сергій Сергійович, що загинув в серпні 2014 р. від смертельних поранень, отриманих в бою під с. Хрящувате;
  • Полєно Юрій Вікторович, який загинув у жовтні.2014 р. в бою за незалежність України під м. Слав’яносербськ;
  • Вербецький Роман Васильович, що загинув 31 січня 2015 р. в бою за м.Вуглегірськ біля м. Дебальцеве;
  • Зінченко Богдан Олександрович, який віддав своє життя, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України в червні 2015 р. ;
  • Ліверин Олександр Миколайович, він загинув 21 червня 2015 р. в м.Золоте.

Наші земляки боролися за Україну, стояли на сторожі волі та незалежності. Заради нас, нашого життя і свободи віддали своє життя.

Відкривали стенд-меморіал ректор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Вікторович  Савченко та студентка  Інституту педагогіки та психології  Катерина Сікілінда.

На мітингу була  присутня Галина Степанівна Полєно, мама загиблого героя Юрія Полєно. Її слова не залишили байдужим жодного з присутніх.

«Мамо, я служив в українській армії! Давав присягу на вірність народові України!Я не можу залишатьсь осторонь, це мій обов’язок перед Батьківщиною», – з болем  згадувала Галина Степанівна слова сина. Ніхто не зміг стримати сліз…

Володимир Олексійович Вінник, громадський діяч, волонтер, розповів про кожного з загиблих героїв, описав останні хвилини їх життя.  Кожен з присутніх відчував не лише велику скорботу але й безмежну гордість за наших земляків та за всіх захисників нашої Батьківщини.

 Присутні схилили голови перед світлою пам’яттю загиблих в зоні АТО старобільчан і всіх українців, які віддали своє життя за незалежність та єдність України та вшанували  їх   хвилиною мовчання.

Студенти віддали данину скорботи за загиблими воїнами – біля стенда зявилось море квітів.

Допоки ми живі – житиме пам’ять про наших героїв. Щодня  вони зустрічатимуть  і проводжатимуть нас поглядом, нагадуватимуть кожному з нас, що вони віддали життя,       аби ми жили в мирній квітучій Україні.

Герої не вмирають! Вони назавжди залишаться в наших серцях…

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019