Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«КРИЗА ПЕРЕМІЩЕННЯ – СТУДЕНТСЬКІ ГОЛОСИ»

Студент ЛНУ відвідав Всеукраїнський Форум вимушених студентів-переселенців «КРИЗА ПЕРЕМІЩЕННЯ – СТУДЕНТСЬКІ ГОЛОСИ».

Форум проходив 9-11 жовтня у м. Вінниця на базі Донецького національного університету. Організаторами виступили Спілка молодіжних організацій Вінниччини за підтримки відділу преси, освіти та культури Посольства США.

Серед 30 студентів-учасників форуму, які  були вимушені переїхати разом зі своїм ВНЗ в інше місто, був студент і нашого університету – Сімонов Євген, студент 4 курсу Інституту фізики, математики та інформаційних технологій, спеціальності «Інформатика».

Варто зазначити, що учасники були  забезпечені  проживанням та харчуванням. Також студентам  компенсували транспортні витрати.

За словами організаторів,   соціальна та економічна кризи в Україні  призвела до збільшення внутрішньої міграції Левова частка з них є студентами вищих навчальних закладів. У процесі переміщення студенти зіштовхуються з низкою проблемсоціального, економічного та психологічного характеру.

До числа уповноважених  гостей форуму ввійшли: Максимова Віра – помічник Аташе відділу преси, освіти і культури Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні; Гринюк Роман – ректор Донецького національного університету, доктор юридичних наук, професор; Криворучко Ольга – помічник першого заступника Міністра освіти та науки України; Кульга Олександр – директор координаційного центру переміщених ВНЗ; Телегузова Олександра – Президент Студентського парламенту України.

«Хочеться відзначити відмінну організацію, з боку Алли Курбатової (координатора проекту) та її команди. Також були підібрані дуже цікаві тренери. Кожен викладав інформацію доступно і зрозуміло, відповідав на всі питання», – розповів Євген Сімонов.

Учасники відвідали тренінги: «Робота органів місцевого самоврядування ВПО в різних регіонах України. законодавство ВПО» (тренер – Новіков Валерій);  «Як молодь може впливати на прийняття суспільно важливих рішень» (тренер – Новіков Валерій),  «Що таке робота громадських організацій та адвокасі»; взяли участь у форумі-театрі на тему «Боротьба зі  стереотипами та толерантність» (тренер – Блок Наталя)

«Враження від форуму тільки позитивні. Ті, з ким мені довелося познайомитися – цікаві люди, з якими можна було спілкуватися годинами на найрізноманітніші теми. Ми   плануємо створити і зареєструвати свою громадську організацію», – додав Євген.

Результатом форуму стало створення документу «Дорожня карта “Вирішення проблем студентів-переселенців”».

Трет’якова Юлія, прес-центр ЛНУ

 

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019