Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

Посвята в козаки

14 жовтня в Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулась  посвята в козаки.

Мета заходу полягала  у відродженні ідейних, духовних і моральних засад українського козацтва; духовних, культурних, організаційних, військово-патріотичних традицій України.

14 жовтня – день захисника України, який відзначається у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Головна мета цього свята – вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України.

Безумовно, що до лав українського воїнства належать козаки, які зі зброєю в руках боронили свою Вітчизну та віру. Вони були переконані, що Свята Покрова охороняє їх, а Божу Матір вважали своєю заступницею.

Приймали нових учасників козацького братства члени штабу козацької організації на чолі з  Ткаченко В.М.заступником Верховного Отамана Об’єднаної  Ради  українського та зарубіжного козацтва з військово-економічних питань в зоні АТО; Членом Генерального штабу; Генералом козацтва,  Військовим Гетьманом; Командувачем Південно-Східним Особливим козацьким округом; Військовим комендантом м. Щастя (АТО).

Присутні стали свідками особливого дійства – посвяти в козаки, особливою частиною якого став ритуал з шаблею.

Після  посвяти нові козаки приймали привітання та настанови від старших козаків та друзів.

Теплим та смачним завершенням свята став козацький куліш.

Переглянути відео

Трет’якова Юлія, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019