Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

VI міжнародний симпозіум «Література для дітей та юнацтва: історія, теорія, практика»

Професор вишу взяв участь у  міжнародному симпозіумі.

VI міжнародний симпозіум «Література для дітей та юнацтва: історія, теорія, практика» проходив 10–11 вересня у Львові. Його учасниками стали фахівці в галузі літератури для дітей та юнацтва України й Польщі (Львів, Київ, Варшава, Краків, Івано-Франківськ, Ужгород, Бердянськ, Тернопіль, Миколаїв, Старобільськ, Краматорськ, Дрогобич). У перший день його роботи були представлені результати запровадженого минулого року в Україні соціокультурного проекту «Вся Україна читає дітям».

Нагадаємо, що «Вся Україна читає дітям» – соціокультурний проект Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва. Мета проекту – підвищення поінформованості суспільства про важливість читання для дітей з раннього віку та навчання батьків і вихователів для заохочення раннього інтелектуального розвитку дітей, їх читацьких та комунікативних здібностей, поширення та впровадження ідеї раннього читання дітям.

Його організатором на Луганщині стала кафедра філологічних дисциплін інституту педагогіки іі психології. За допомогою студентської молоді цей проект буде поширено в цьому році не лише на вищі навчальні заклади, а й дитячі садочки та школи Луганщини.

Координатором проекту «Вся Україна читає діям ‒ Луганщина» є професор кафедри філологічних дисциплін Віталіна Володимирівна Кизилова. У рамках VI міжнародного симпозіуму «Література для дітей та юнацтва: історія, теорія, практика» нею було репрезентовано діяльність кафедри філологічних дисциплін інституту педагогіки та психології ЛНУ імені Тараса Шевченка. Зокрема відзначено активну роботу колективу кафедри щодо популяризації дитячої книжки в школах Луганщини, інформаційну, просвітницьку діяльність з учителями шкіл і вихователями дошкільних освітніх закладів, проведення регіонального семінару, всеукраїнської конференції з проблем мовно-літературної підготовки в школах і дитячих садках. Викладачі кафедри взяли активну участь в укладанні «Золотих списків дитячої літератури» для дитячої й підліткової аудиторії, що запроваджено Українським центром дослідження літератури для дітей та юнацтва (В. В. Кизилова, О. М. Цалапова – члени центру), проведенні творчих читань, організованих науковою бібліотекою університету (М. М. Починкова), літературних фестивалів на честь річниць класиків української літератури (В. Ф. Пушко).

У перспективі планується координація зусиль викладачів кафедри з творчими колективами вишів України (Львів, Івано-Франківськ, Ужгород) щодо розробки методичних рекомендацій учителям шкіл, конспектів занять за творами, рекомендованими Центром дослідження літератури для дітей та юнацтва для основного й додаткового читання дітей і підлітків; запровадження проекту «Багатомовне читання» з метою популяризації української й зарубіжної новітньої літератури для юних читачів.

Інститут педагогіки та психології

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019