Луганський національний університет імені Тараса Шевченка

«Старобільський оберіг»

Студенти ЛНУ взяли участь у фестивалі-ярмарці «Старобільський оберіг».

Захід проводився за ініціативою Старобільської районної громадської правозахисної жіночої організації «Вікторія» за підтримки Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Фестиваль походив  26 вересня в парку Старобільська. Ідея проекту виникла місяць тому, протягом якого відбувалась підготовка фестивалю. Всі студенти та школяри міста відгукнулись на заклик організаторів провести перший фестиваль-ярмарку у Старобільську.

Свої роботи представили студенти ЛНУ та ВП «Професійний ліцей Луганського национального университета имени Тараса Шевченка», учні Старобільської гімназії та загальноосвітніх шкіл міста, учні Лиманської  ЗОШ, Бутівської ЗОШ, Половинкінської ЗОШ, Чмирівської ЗОШ та Підгорівської ЗОШ.

Обрати найкращий оберіг виявилось не так просто – представлені роботи були колоритними та випромінювали тепло, вкладене майстром. Після довгих роздумів журі обрало п’ять переможців, та нагородило їх пам’ятними призами:

  • Мележик Софію за роботу «Домовичок»;
  • родину Ягодин за картину-оберіг;
  • Лисих Артема за роботу «Старобільський млин»;
  • Ольгу Гончарову за роботу «Молитва»;
  • родину Никифорових за роботу «Лялька Крупеничка».

Найкращі обереги  передано до музею, де вони будуть зберігатись протягом року та оберігати жителів міста від лиха.

Організатори фестивалю хочуть зробити його щорічним, тим самим запровадити не тільки нову традицію, а й нове свято для жителів міста. Він став гарною підтримкою історичної пам’яті народу, збереженням традицій та важливим елементом патріотичного виховання молоді.

Варто зазначити, що більшість робіт є родинною працею. Це є найкращим підтвердженням того, що в наш складний час старше покоління вчить дітей пам’ятати своє минуле й  оберігати теперішнє та майбутнє!

Трет’якова Юлія, прес-центр ЛНУ

© Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, 2007-2019